Tipy pro výběr obývací stěny

Vybíráte obývací stěnu? Nedávno jsem stál před stejným nelehkým úkolem. Teď už bych věděl, podle čeho volit a na co si dát pozor. Mně už jsou sice tyto rady k ničemu, ale snad pomohou vám, abyste si vybrali stěnu, která se do vašeho obývacího pokoje bude hodit.

Středem všech obývacích pokojů jsou obývací sestavy. Prodávají se v mnoha tvarech, velikostech a barvách, takže si vybere každý. Ovšem výběr je o to těžší. Zaručuju vám, že při pátrání objevíte desítky obývacích stěn, které se vám budou líbit. Ale jen několik jich bude vyhovovat vašim požadavkům. Buďte neústupní, protože s trochou trpělivosti určitě objevíte dokonalou.

Na co brát při výběru obývací stěny největší zřetel?

Míry. Dvakrát měř, jednou nakupuj. Zjistěte si, kolik máte v obýváku místa na výšku, na šířku i do prostoru pokoje.

Televize. Ať už ji plánujete pověsit na stěnu nebo postavit na skříňku, každopádně to rovněž pořádně změřte. Ujistěte se o nosnosti poličky, na kterou chcete TV postavit. Popřemýšlejte, do jaké zásuvky ji zapojíte, kam schováte DVD přehrávač nebo PlayStation.

Úložný prostor. Ne, obývací stěny nejsou určeny jen k tomu, abyste si na ně položili televizi. Dobře se do nich schovávají CD, hry nebo knížky. Rozmyslete si, co potřebujete mít v obýváku uložené a zda využijete spíš poličky nebo zavírací skříňky, protože od toho se taky bude odvíjet výběr.

Styl, barva a materiál. Nad vzhledem budete asi přemýšlet nejdříve, což je pochopitelné. Ale je dobré vědět, že nestačí sledovat jen barvu. Zaměřte se i na to, z čeho je obývací stěna vyrobená. Například dřevo je odolné, ale drahé.

Ještě jeden tip: Malou místnost opticky zvětší malá obývací stěna (například jen skříňka pod televizi a poličky).

Kde hledat obývací stěny?

Obývací stěna není něco, co byste nutně museli vidět na vlastní oči a osahat si to, z toho důvodu vám nic nebrání posadit se doma k počítači a projít e-shopy. Moc se mi osvědčil e-shop T-nábytek.cz, u kterého se není třeba proklikávat desítkami možností. Na levé straně je jednoduchý filtr, kde si zvolíte barvu, materiál a dekor. Vyberete si, objednáte a stěnu vám přivezou až domů včetně montáže.

Široký výběr obývacích stěn s dopravou zdarma a možností odborné montáže najdete na T-nábytek.cz.