Proč se začít zajímat o dražby realit?

Hledáte nemovitost? Kupujete nový dům přes realitní kancelář? Hledáte mezi různými inzeráty v novinách? Kromě realitních kanceláří existují také další způsoby, jak získat nemovitost. Zajímavou cestou k získání nemovitého objektu za výhodnou cenu jsou dražby realit.

Získejte nemovitost až za polovinu tržní ceny

Dražby realit umožňují získat nemovitosti s výraznou slevou. Jak je to možné? Vyvolávací cena nemovitostí bývá stanovena na dvou třetinách tržní ceny. Jak vysoko se konečná cena vyšplhá, záleží jen na počtu zájemců. Pokud o nemovitost nikdo neprojeví zájem, v dalším kole je vyvolávací cena ještě nižší.

S jakými typy dražeb se můžete setkat?

Pokud vám dává smysl možnost získat nemovitost za zlomek reálné ceny, začněte se zajímat o dražby. Narazíte zpravidla na dva základní druhy dražeb. Dražby realit se dělí na dobrovolné a nedobrovolné. Dobrovolná dražba je dražba, kdy majitel z vlastního rozhodnutí navrhne svojí nemovitost do dražby. Nedobrovolná dražba se nazývá také exekuční dražbou. Jak již z názvu napovídá, jedná se o nemovitosti, které jsou do dražby dány na návrh věřitele, často z důvodu nesplácení úvěru.

Zúčastněte se dražby realit

Je důvod se dražby realit obávat? Seznamte se s průběhem dražby. Snadno zjistíte, že dražby realit nepředstavují žádné riziko. První krok můžete udělat z pohodlí domova. Najděte si nemovitosti, které jsou předmětem dražby realit. Bližší informace získáte na webu http://www.drazby-realit.eu. Pokud vás některá nemovitost zaujme, domluvte si prohlídku. Pokud vás ani prohlídka nezklame, už zbývá jen počkat na termín dražby.

Na dražbě je nutné složit dražební jistotu. Dražební jistota je finanční částka (záloha), která zaručuje, že vítěz dražby od nákupu neustoupí. Dražbu klasicky vyhrává zájemce s nejvyšší nabídkou. Pokud dražbu nevyhrajete, dražební jistota vám bude vrácena zpět.