Když programátor hledá práci

Po programátorech je velká poptávka. Existuje mnoho programovacích jazyků, ale už pár let je jedním z nejžádanějších Java. Je multiplatformní a to ji rozšiřuje tam, kam už ostatní jazyky nedosahují. Dnešní společnost si to uvědomuje, a tak studium IT se specializací programování zkouší stále více mladých. Dobrých developerů je ovšem stále málo. A jsou dobře placení. Dokažte, že k nim patříte i vy.

Chcete práci, ve které při nástupu dostanete firemní noteboo, budete dostávat stravenky, dají vám 6 sick days a umožní pár dní v týdnu pracovat z domu? U velkých a zavedených společností s kvalitním zázemím je to možné. Otázkou zůstává, jak se do takové společnosti dostat.

Pochopitelně můžete prolézat weby jednotlivých společností a hledat, které z nich shání nové kolegy. To je ale strašně zdlouhavé. Proto fungují zprostředkovatelé jako Zeebra. Zeebra spojuje známé firmy (IBM, Socialbakers, GoodData, Summit, DHL, Monster.com a jiné) s více než 14 000 IT profesionály. Přesně tolik lidí totiž využilo šance a zaregistrovalo se. Po registraci si vyberete, jaké pracovní nabídky vás zajímají a každá nová vám přijde na e-mail. Bez registrace se zároveň nelze ucházet o nabízená pracovní místa.

Práce po celé Evropě

Vybrat si přitom můžete například jen pozice Java vývojářů. Na webu lze nabídky hezky filtrovat podle programovacího jazyku či města, ve kterém chcete pracovat. Zeebra působí mezinárodně po celé Evropě. Nabízí pozice v Česku, Velké Británii, Nizozemí, Německu, Gibraltaru nebo na Kypru.

Když si necháte vypsat nabídky práce pro Java programátory, zobrazí se vám několik desítek nabídek. V rychlém přehledu je uvedeno, odkud jsou (ČR nebo jiný stát) a pomocí štítků jsou znázorněny základní věci, které budete pro danou pozici potřebovat znát. Při detailnějším prozkoumání objevíte i benefity, které od firmy získáte, a dozvíte se něco o samotné firmě. Zeebra vám poví i to, co by sama firma přímo neprozradila.