Agresivní psi a jak se jim bránit

Obrana sebe sama, rodinných příslušníků či domácích mazlíčků. To jsou obavy, které si v sobě nese velká spousta lidí. Vlastní bezpečí není radno podceňovat, navíc s přihlédnutím k situacím, jež se dějí dnes a denně. I proto je nutné apelovat na vlastní ochranu. V této souvislosti se nabízí dvě praktická řešení. Ty vám přináší specialista na osobní obranu, jímž je internetový portál braňse.cz. Je vhodnější zakoupit pepřový sprej nebo elektrický paralyzér?

Odpověď na tuto otázku vám přinesou následující řádky…

Pepřový sprej zasáhne útočníka na dálku

Ať už se proti vám rozběhne pes či rozzlobený násilník, musíte ve své mysli evokovat pouze jedinou myšlenku – braň se. Měli byste být schopni vytáhnout například pepřový sprej a snažit se protivníka zneškodnit. U tohoto typu zařízení to lze provést na relativní dálku.

Dobře mířený výstřik ochromí oči člověka i z větší vzdálenosti. Pozor si musíte dávat na některé další faktory, abyste neohrozili sami sebe. Zejména velikost prostoru, kde se nacházíte a samozřejmě povětrnostní podmínky. Pepřový sprej je v každém případě jednou z nejlevnějších cest, jak se bránit.

Účinnější elektrický paralyzér

Chcete-li mít jistotu, že rozzuřeného psa nebo protivníka na 100 % skolíte, je tu moderní nástroj zvaný paralyzér. Ten je na rozdíl od pepřového spreje několikanásobně dražší, dokáže již samotným výbojem nahnat daleko více strachu.

Pepřový sprej je primárně určen na dálku, paralyzér na krátkou vzdálenost. Musí totiž dojít k fyzickému kontaktu zařízení s útočníkem. Paralyzováno je v tomto směru celé tělo. Obávat se nemusíte jakéhokoliv usmrcení či přenesení vysoké výboje na sebe sama.

Nevíte-li, který z uvedených produktů zvolit, pořiďte si pro jistotu oba. Internetový obchod braňse.cz vám nabídne hned několik typů od obou variant, takže si na své přijde dozajista každý.