Koupě zlata je výhodnou investicí

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.

Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra. Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů. Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Ideální investiční komodita

I naprostý laik může investovat do komodit, které se mu zdají výhodné, nicméně začátečníci by přeci jen měli vsadit na jistotu, typicky na zlato. Tento drahý kov totiž s mírnými výkyvy na ceně jen stoupá a jen tak se to nezmění.

Navíc jde o velice dobrou ochranu proti inflaci, která u nás ještě donedávna docela solidně řádila. Na zlatu se totiž negativně nepodepisují různé finanční či politické katastrofy. V takovýchto dobách naopak jeho hodnota roste.

Kdo chce investovat do zlata, měl by si pořídit slitky, potažmo mince. K tomuto účelu se naopak zcela nehodí různé šperky ani pamětní dukáty.

Investiční mince se standardně razí i u nás, avšak české slitky koupit nelze. V našich zeměpisných šířkách se obvykle dají pořídit hlavně cihličky ze Švýcarska. Ty se vyznačují vysokou kvalitou a je reálné s nimi obchodovat kdekoliv na světě.