Proč je koupě ready made společnosti výhodnější?

Pokud se rozhodnete podnikat, čeká vás spousta zařizování. Dobrým způsobem, jak si mnoho času, starostí, shánění informací a lítání po úřadech ušetřit, je pořídit si ready made společnost. Jedná se o společnost, která je už nějakou dobu založená. Zatím nikde nefigurovala, nemá žádné závazky, má splacený základní kapitál a čeká jen na vás.

Jak začít?

V případě, že se uchýlíte ke koupi ready made společnosti, budete se muset nejdříve rozhodnout, jakou právní formu zvolíte. Je možné koupit si ready made s.r.o., akciovou společnost nebo evropskou společnost.

Další rozhodnutí, před kterým budete stát, se týká historie firmy. Lze sehnat ready made společnosti, které byly založeny jen za účelem dalšího prodeje a do okamžiku koupě neprovedly žádnou obchodní aktivitu. V takovém případě je jasné, že společnost nemá žádné závazky vůči třetím stranám. Naproti tomu lze pořídit společnost, která už na trhu figurovala. Má to své výhody – třeba má vybudované nějaké jméno, ale i nevýhody – nemůžete si být jisti, že například nemá dluhy. Proto je většinou lepší zvolit prodejce, který nabízí opravdu „čisté“ ready made firmy.

Výhody koupě ready made společnosti

Lidé po ready made společnosti sáhnou nejčastěji z důvodu úspory času. Zatímco při standardním zakládání společnosti musíte čekat asi 10 dnů, v tomto případě je to jen formalita. Podnikat můžete začít velmi brzy.

Dalším důvodem je stáří společnosti. Přece jenom působí lépe, když byla vaše firma založena už před několika lety. Důvěru tím vzbudíte jak v zákaznících, tak v potenciálních investorech. A to ani nemluvíme o tom, že banky často nepůjčí firmám se stářím pár měsíců. Státní zakázky mohou být ve většině zemí taktéž uděleny pouze společnostem s určitou historií.

Více informací o ready made společnostech najdete zde. Na vlastní pěst byste ušetřili pár tisíc, ale při koupi hotové společnosti ušetříte čas a administrativní záležitosti. Co je pro vás důležitější?