Za zábavou i odpočinkem do srdce Beskyd

Zajímá vás, jak vypadá typická valašská obec? Potom neváhejte se vydat do Velkých Karlovic, kde stále spatříte pastviny s ovcemi, dřevěná stavení v horách, malá hospodářství, ale i kapličky, kříže a staré stromy. 

Přírodní rarity a relaxování v Beskydech

Velké Karlovice náleží do Chráněné krajinné oblasti Beskydy, což značí využívání horských oblastí během celého roku. Zima rozhodně patří lyžařům a milovníkům radovánek na sněhu. Návštěvníci se během léta věnují hlavně turistice a jízdám na kole po značených trasách. Chalupy Velké Karlovice si vyberete pro rodinu i pro týmy spolupracovníků. V době vašeho pobytu se vám místo stane vynikajícím výchozím bodem k mnoha památkám a přírodním zajímavostem v okolí. Jaro má každý rád, protože vše dostává veselejší kabátek a počasí je již teplejší. Každý rok se můžete v okolí Velkých Karlovic těšit na přírodní raritu, kdy na loukách kvetou vzácné druhy rostlin, například jde o orchideje. Karlovské jezero vás očaruje svou krásou a kdo ví, možná se dočkáte draka, protože pověst tvrdí, že se na tomto místě rodili. 

Roubené stavby a šikovní řemeslníci

V obci si okamžitě všimnete mnoha roubených staveb. Není tajemstvím, že se pořádají různé akce zaměřené na tvorbu lidových umělců a řemeslníků. V obci stojí památkově chráněný Kostel Panny Marie Sněžné z roku 1754, který zastupuje lidové baroko s půdorysem řeckého kříže. Další významnou stavbou je roubená fara s chlévem. O životě lidí ve zdejším kraji se více dozvíte v muzeu, které má vyřezávané štíty a mansardovou střechou.

Ubytování Velké Karlovice může být také stylové a budete dýchat vůni dřevěných staveb nebo doplňků. Pochopitelně nechybí ani pobyty v termálních bazénech, posezení ve valašských hospodách, kde ochutnáte místní speciality. Rozhodně se vydejte naučnou stezkou s valašskými pověstmi na Soláň, do pralesa Razula a k různým pramenům a studánkám.