Nejkrásnější pláže světa: víte už, kam v létě vyrazíte?

Zvolit tu nejkrásnější ze všech pláží může být těžké. Důvodem je to, že existuje tolik krásných míst – a každý preferuje trochu něco jiného. My jsme se ale pokusili popsat ty nejkrásnější pláže na světě. Zde je jejich krátký přehled.

Tulum

Mexiko se kromě mayských ruin může pochlubit také jednou z nejkrásnějších pláží. Ta se nachází poblíž městečka Tulum, které nabízí kromě výhledu na nádhernou pláž také historické zážitky: jedná se o starobylé opevněné město ležící na skalnatém útesu. Toto místo je turisty velmi vyhledávané, takže neočekávejte klid při slunění.

Manuel Antonio

Tuto pláž nabízí Kostarika. Dovolená zde je vhodná jak pro ty, kteří se celý den rádi sluní na pláži, tak také pro milovníky divoké přírody. Nedaleko této pláže (asi půl hodiny cesty) se totiž nachází pobřežní deštný prales plný divoké zvěře. Nejčastěji uvidíte zejména opice. Na pláži se vyplatí zkusit také potápění, protože k dispozici je korálový útes.

Navagio

Jedna z nejkrásnějších pláží se nachází taktéž v Evropě. Řecký ostrov Zakynthos nabízí tuto izolovanou pláž, která je obklopená strmými vápencovými útesy. Pod nohama vás pošimrá jemný bílý písek a zchladí vás průzračně modrá voda. Na pláži se nachází také hlavní tahák pro turisty: vrak lodi, o které se vypráví, že byla pašeráckou lodí. Na tuto pláž se dostanete pouze lodí nebo ji můžete obdivovat shora: pohledem z útesu.

Anse Source d´Argent

V souostroví Seychely se nahází ostrůvek La Digue. Právě na něm se nachází nejčastěji fotografovaná pláž na světě: Anse Source d’Argent. Krásný žlutý písek, v pozadí žulové balvany a průzračně modrá voda. Pobřežní útes chrání před silnými vlnami oceánu, proto je pláž vhodná i ke koupání. Milovníci zvířat jistě ocení, že zde mohou narazit na ohrožené ptáky nebo obrovské želvy! I na zdejší pláže totiž chodí hnízdit.