Nejkrásnější hrady Evropy: najdete je po celém kontinentu

Když se řeknou hrady, spousta lidí si vybaví hlavně Skotsko, které je jimi proslulé. Skotské hrady jsou majestátní, sebevědomé a mají zajímavou historii. Avšak také další země Evropy mají rozhodně co nabídnout. Podívejte se s námi na krátký přehled těch nejkrásnějších hradů na našem kontinentu.

Rakvere

V Estonsku se nachází hrad pocházející ze 14. století. Nachází se v severovýchodní části Estonska, leží uprostřed lesů. Připomíná dobu, kdy na tomto místě žili a panovali němečtí rytíři. Dnes už se sice jedná spíše o zříceninu, která ale má své kouzlo. Rozhodně patří k největším zajímavostem, které Estonsko nabízí.

Eilean Donan

Jedná se o skotský hrad, který leží na stejnojmenném ostrůvku v oblasti Skotské vysočiny. Postaven byl už v roce 1230 a sloužil jako ochrana před Vikingy. Dostat se na něj můžete prostřednictvím klenutého mostu. Pokud budete mít štěstí a bude jasno, můžete dohlédnout na další ostrov zvaný Skye. Toto místo je proslulé, přitahuje filmaře celého světa. Pokud máte našetřeno, můžete zde zorganizovat i svatbu.

Mont Saint-Michel

Tento francouzský hrad najdeme v oblasti Normandie. Je postavený na kamenném vrcholku uprostřed tekutých písků. Postavit něco takového ve středověku je opravdu složité, takže lidé tento hrad považují za opravdový zázrak. Původním účelem sloužil hrad jako opatství, kam přicházela spousta poutníků. Zajímavostí je, že až do roku 1879 si museli poutníci počkat, až dojde k odlivu, protože voda zamezovala vstupu do hradu.

Coca

Hrad Coca se nachází ve Španělsku. Právě tato země je jednou z nejproslulejších, co se hradů týče. Najdeme jich zde okolo šesti tisíc. Hrad Coca pochází z 15. století, původně sloužil jako pevnost. Uvnitř najdete ale luxusní vybavení, díky kterému stavba připomíná spíše palác. Můžeme zde najít také prvky islámské architektury. Převažují světlé materiály. Můžete mít dojem, že se nacházíte v hradu, který byl postaven z písku.