Jaké pojištění si sjednat pro každou cestu do zahraničí?

Každý občan ČR si platí zdravotní pojištění, prostřednictvím kterého získává jistotu, že se mu u lékařů dostane náležité péče. Platí to ale jen na území republiky, nikoliv za hranicemi. Pro každou cestu do cizí země je žádoucí si sjednat cestovní pojistku a k ní přibalit ještě 3 „kamarádky“. Jak získat výhodné pojištění s minimálními náklady?

Jen jedno varování – pokud vás přece napadlo, že vyrazíte jen s modrou kartičkou zdravotního pojištění, co nejdříve si přečtěte tento článek. Jsou v něm uvedeny všechny hlavní důvody, proč je toto všeobecné pojištění nedostatečné.

Jak nastavit klasické pojištění 

Je důležité, aby pojistka byla sjednána pro oblast, do které skutečně míříte a na všechny dny. Nezapomeňte započítat dobu, kterou strávíte na cestě. Důkazem kvality pro každé cestovní zdravotní pojištění jsou limity. Ty určují maximální sumu, kterou za vás pojišťovna v případě pojistné události zaplatí. Čím vyšší jsou, tím lepší. Pro cesty po Evropě i mimo ni volte limity 5 000 000 Kč.

online pojištění

Tři důležitá připojištění

Jako doplněk k základnímu pojištění se bude hodit tato trojice připojištění:

  • pojištění odpovědnosti,
  • pojištění zavazadel,
  • úrazová pojistka.

Pojištění odpovědnosti funguje jako „osobní strážce“. Kupujete si v něm jistotu, že za vás zaplatí škody, které cizí osobě způsobíte na zdraví nebo na majetku, samozřejmě neúmyslně. Více se o principech jeho fungování dozvíte tady.

Jak funguje pojištění zavazadel? Ideálně by mělo mít limity 30 000 korun (samozřejmě záleží na hodnotě přepravovaných věcí). Kryje vás, když dojde k poškození zavazadel. Aby došlo k pojistnému plnění, je dobré si udělat důkazy. Poškození při přepravě letadlem například řešte hned na letišti apod.

pojištění zavazadel

Úrazové pojištění se vám vyplatí i ve chvíli, kdy si ho samostatně platíte v ČR. Je výhodou, že vás doplňky nevyjdou draze. Zajímavou akci má momentálně pojišťovna Ergo. Pojišťovna ERGO nabízí sjednání cestovního pojištění on line a k tomu jako bonus všechny 3 doplňky za cenu pouhých 10 Kč na den. Tato pojišťovna má vůbec výhodné sazby cestovního pojištění a k nim nabízí ještě několik bonusů. Více zjistíte na online.ergo.cz.