Do země zaslíbené….

Geografický spadá do Asie, kulturně přiléhá k Evropě a podnebí si zapůjčila z Afriky. Přesně tak by se dala charakterizovat svatá země jménem Izrael. Kolébka židovského lidu se rozprostírá na pomezí tří světadílů (Afrika, Asie, Evropa) a je vnímána jako země neklidu. Přesto cestovní kancelář Kareta Tour zaznamenala zvýšený zájem o zájezdy do Izraele.

Izrael je stát mnoha tváří a kontrastů, přičemž hlavním turistickým lákadlem je nespočetné množství pamětihodností s historií starou až šest tisíc let. Vyznačuje se malebnou přírodou, unikátními tradicemi, bohatou historií a moderními letovisky s písečnými plážemi. Na druhé straně můžete zavítat do chudobných zákoutí či seznámit se s kulturou kibuců. Turisté preferují destinace na březích Rudého moře, ale nebrání se ani jiným impozantním metropolím. Mezi hlavní cíle turistů spadají města jako Eilat, Tel Aviv a Jeruzalém. Jejich kroky míří také velmi často k Mrtvému moři.

israel-844369_1920

Eilat – perla na břehu Rudého moře

Pozoruhodné letovisko Eilat se nachází na břehu Rudého moře a kvalitou svých služeb uspokojí potřeby náročných návštěvníků. Město je z jedné strany lemované křišťálově čistým mořem a z druhé strany Negevskou pouští. Eilat láká na bohaté volnočasové aktivity, přičemž se potápěním dostanete do ojedinělého podmořského světa a při rybaření si můžete ulovit čerstvou rybu k večeři. Vyrazit můžete také na projížďku lodí, na které panuje příjemná atmosféra.

Rozpálený Tel Aviv

Druhé největší izraelské město Tel Aviv se pyšní velkým množstvím muzeí, které vám otevírají náhled do dějin samotné země. Do rychle se rozvíjejícího města míří mladí Izraelci, kteří vyhledávají nové pracovní příležitosti a nekonečné možnosti zábavy. Samozřejmostí jsou luxusní hotely, restaurace s typicky izraelskou kuchyní, kavárny a zábavní podniky. Tel Aviv má specifickou atmosféru, přičemž zdejší život je odlišný od života v jiných izraelských městech.

Pakliže vás láká dovolená v Izraeli, můžete zavítat i do Jeruzaléma. Právě Jeruzalém spousta českých turistů považuje za hlavní město Izraele. V neposlední řadě na vás čekají krásy Mrtvého moře.