Vysoké Tatry lákají turisty po celý rok. Nyní se těší na zvýšený zájem

Mezi námi se najde opravdu mnoho turistů, kteří si chtějí užít volné dny aktivně. A tak vyráží do přírodních oblastí a hor, kde i v zimě chtějí zdolat nejatraktivnější vrcholy tyčící se nad obcemi a městy. Samozřejmě v době zimy se jezdí hodně také za lyžařskými středisky, lidé si chtějí užít zimní dovolenou na lyžích nebo na snowboardu. Ať už se ale chcete vydat na lyže nebo vás láká zimní turistika v plném slova smyslu, vydejte se do Vysokých Tater.

Vysoké Tatry jsou pohoří, které se rozpíná na severu Slovenska a také na jihu Polska. Aktuálně se řadí k nejvíce navštěvovaným pohořím v Evropě, sjíždí se sem turisté z různých koutů světa. I když se sem sjíždí lidé rok co rok, pravdou je, že nyní je o Vysoké Tatry opět vyšší zájem. Důvodem je venku panující zima a touha po lyžování či snowboardingu. 

Do Vysokých Tater za turistikou

Pokud chcete i v zimě zažít tu pravou turistiku, nabízí se otázka, jaký vrchol zdolat nejdříve. Samozřejmě je největší výzvou Gerlachovský štít, ale také je velice atraktivním cílem Lomnický štít nebo hora Kriváň. Jaký vrchol si poznamenáte jako zdolaný jako první?

Do Vysokých Tater za lyžováním

Chcete si užít zimu tak, jak se sluší a patří? Chcete se vydat za tím nejatraktivnějším lyžováním? Lyžovat lze ve Vysokých Tatrách na vícero místech, vášniví lyžaři nebo snowboardisté mají rozhodně z čeho vybírat. Aktuálně patří k nejoblíbenějším sjezdovkám sjezdovky na Štrbském Plese, na Podbanském a v Tatranské Lomnici, nebo se lyžuje hojně také v okolí Ždiaru nebo v Zuberci-Spálené dolině. 

Po turistice i lyžování zasloužený odpočinek

Ať už se rozhodnete pro lyžování nebo pro turistiku, v každém případě si zasloužíte odpočinek. A ten si můžete dopřát za každého počasí v Grandhotelu Praha Vysoké Tatry, což je ubytování ve Vysokých Tatrách. S případným ubytováním vám může pomoct DCK Rekrea Ostrava.