Jak zařídit dětský pokoj podle feng shui

Rekonstrukce bytu si zaslouží vymazlený projekt, obzvláště pokud se jedná o přeměnu dětského pokoje. V tomto článku se podíváme na několik praktických tipů, jak zařídit dětský pokoj podle feng shui, aby byl harmonický a příjemný pro vaše dítě i jeho kamarády.

Uspořádání nábytku

Pokud je to možné, nábytek by měl být umístěn proti zdi, a nejlépe přichycen na pevno, aby vytvořil pocit bezpečí a stability. Dětská duše je zvídavá a vaše ratolest si dokáže například z šuplíků postavit žebřík a vylézt do horních pater. 

Stolařství z Ostravy vám pomůže s výrobou kvalitního pracovního stolu pro vaše školní dítko tak, že stůl s ním může růst. Pro feng shui je nezbytným materiálem dřevo, a stůl, nejlépe, se zaoblenými rohy. Minimalizujte počet ostrých rohů nábytku a myslete i na bezpečnostní kličky u oken.

Začněte od podlahy

Kvalitní podlahu, nejlépe z bukového dřeva, nebude nutné zakrývat kobercem. Jestliže je vaše dítko ještě malé a rádo si hraje na zemi, pak volte doprostřed místnosti menší měkký pěnový koberec, který funguje i jako izolace a vaše robátko neprochladne. Kvalitní koberec poslouží zároveň i jako tepelná a zvuková izolace. 

U výběru krytiny do dětského pokojíčku popusťte uzdu své fantazii. Vybírejte koberec s potiskem oblíbených pohádkových postaviček, jako jsou princezny, víly či pro kluky kobereček se vzory oblíbených autíček či letadel.

Správné umístění postele je základem

Podle feng shui si dobře rozmyslete, kam umístíte dětskou postel. Neměla by stát pod oknem, nýbrž u plné stěny. Jestliže vám to prostor nedovolí a postel bude stát například pod oknem, pak počítejte s tím, že dítě bude pobývat v tzv. aktivní zóně a může mít problém s usínáním a kvalitním spánkem. Nad hlavou spícího dítěte by neměla být žádná polička. Volte například nízkou skříňku u postele, kam si může vaše ratolest odložit knížky či nezbytné hračky.