Proč si pořídit elektrokoloběžku

Zaevidovali jste také trend jménem „elektrokoloběžky”? Výborně. Tento dopravní prostředek, se kterým se proháníte na silničních komunikacích a který vás dostane rychleji z bodu A do bodu B než automobil v největší dopravní špičce během dne, možná zvažujete taky. Ale říkáte si, jestli elektrickou koloběžku vlastně využijete či nikoliv. Pojďme si říct několik důvodů, které koloběžkám rozhodně hrají do karet.

Už žádné zácpy

Většinou si elektrokoloběžku pořizují ti, kteří odmítají jezdit městskou hromadnou dopravou, když nechtějí čekat v zácpách v největším silničním provozu během dne. Elektrokoloběžky jsou totiž možností, jak se z bodu A do bodu B dostat efektivně, rychle, aniž bychom se kdekoliv zastavili. 

Jinými slovy slibují úplně nový směr dopravy, který přináší jistou porci komfortu. Cestování městem nebylo tak snadné jako právě na elektrokoloběžce.

Prakticky bezúdržbové

Když si elektrokoloběžku srovnáme s autem, zjistíme, že nepotřebují tolik údržby. Jsou zkrátka nízko-údržbové. A to je jejich další výhoda či důvod, proč si elektrokoloběžky pořídit. Nemusíte je ani tolik promazávat jako kolo, ale doporučuje se kontrola dopravního prostředku jako celku (alespoň občas).

Doporučujeme si maximálně kontrolovat správné dohuštění pneumatik, dále také sílu brzd nebo tuhost šroubů řídítek. Platí to pro všechny značky od Dualtron až po Kaaboo .

Úspora na všech frontách

Pokud hovoříme o elektrických koloběžkách, hovoříme o úspoře na všech frontách. Elektrokoloběžky totiž šetří jak čas, tak peníze. Mají nemalou životnost, povezou vás i po několik tisíc kilometrů. Sice se občas vyplatí elektrokoloběžku odlehčit a poslat do servisu, ale tento náklad není ani zdaleka tak velký jako peníze investované do provozu auta. 

Díky tomu, že se s elektrokoloběžkou dostanete rychleji z bodu A do bodu B, je to také úspora tolik potřebného času.