Staňte se dobrým realiťákem

Povolání, které všichni známe, ovšem téměř nikdo přesně neví, co obnáší. Náplní realitního makléře totiž nejsou pouze prohlídky domů, bytů či komerčních prostor za účelem je prodat a získat provizi. Tato pracovní pozice je vhodná pro všechny komunikativní a zapálené lidi, kteří na sobě chtějí pracovat, profesně růst a zajistit si stabilní pozici na trhu v dané lokalitě. Nezáleží, zda máte titul z vysoké školy anebo sázíte na dosavadní praxi, brány pro nové realitní makléře otevírá přední RE/MAX Nova realitní kancelář garantující perfektní zaučení i první klienty.

Vynikající plat?

U tohoto povolání platí, že plat realitního makléře je odrazem jeho schopností a snahy. Je pravda, že realitní makléř je pánem svého času, nevstává ráno na směnu a určitě nepracuje přesně osm hodin denně. Člověk musí být flexibilní, umět se vcítit do potřeb svých klientů a hledat optimální řešení. Na základě toho má pak realitní makléř plat i další ohodnocení. Jeden den může sedět v kanceláři, druhý den stráví v terénu, jindy má zase schůzky s potenciálními kupci či prodejci, a díky tomu je tato činnost pro mnohé prací snů – žádná rutina a stále nové výzvy.

Práce s lidmi a mezi nimi

Pozice parádně pasuje na akční lidi, absolventy i zkušené prodejce, již mají nutkání změnit dosavadní zaměstnání, vydělávat více peněz, popřípadě se naučit správně komunikovat s lidmi. Roli nehraje věk ani zkušenosti, což ocení i čerství absolventi s velkým potenciálem i maminky na mateřské dovolené hledající boční přivýdělek.

Práce realitního makléře jsou velmi rozličné a každý den jiné. Důležitá je organizovanost a práce s časem, aby byl makléř schopen sjednat schůzky, individuálně věnovat dostatek času každému klientovi a uspokojit jeho potřeby. Ostatně jaké má na starost realitní makléř práce, se můžete přesvědčit osobně na pohovoru v Praze, kde aktuálně hledají nové a budoucí mistry v oboru.