Zlaté mince můžete použít mnoha způsoby

Levně nakoupit, draze prodat. Toto je víceméně stručný popis toho, jak investování funguje. Nicméně se nenechte mýlit, tak snadné to rozhodně není. Abyste byli v tomto oboru úspěšní, budete se muset mnohému naučit.

Pokud však máte vlastní práci rádi a chtěli byste si jen trochu přilepšit ke stávajícímu platu, nemusíte se rovnou stát profesionálními investory. Nakupovat akcie můžete i tak.

Dříve, než však začnete s akciemi, se raději zaměřte na něco méně riskantního, třeba na zlato.

Hodnotná komodita

Zlato bylo odjakživa bráno jako něco vzácného, takřka nedosažitelného. A vidíte, dnes už ho má doma skoro každý. Běžně se totiž používá jako vodič v elektrospotřebičích. Ne ve všech, ale v těch opravdu kvalitních rozhodně ano.

K tomuto účelu se ho samozřejmě využívá skutečně jen drobné množství. V opačném případě by mobilní telefon za pět tisíc stál běžně i trojnásobek.

Co se investic týče, tam má zlato obvykle podobu slitků či mincí. Slitky ve většině případů bývají daleko hodnotnější, a aby také ne. Jsou větší a hmotnější. Stojí však mnohem více než mince a o jejich skladnosti si rovněž nedělejte žádné iluze. Schovat několik slitků do menšího trezoru je úkol za trest.

Mince ve formě dárku

Poptávka po zlatých mincích je obecně ve světě docela velká, nicméně ani zdaleka všichni kupci je nepoužívají pouze pro investování. Dají se využít třeba i jako relativně levné, ovšem exkluzivně vypadající dárky pro muže, případně i pro ženy. Ty sice mají raději šperky, ale i hezky vypadající zlaťák dokáže potěšit nejednu dámu.

Vzhledem k tomu, že je možné mince obohatit i o různé obrazce typu znamení zvěrokruhu, případně na ně vyrýt jména, titul, či drobná blahopřání, dokáží být mnohem osobnějším prezentem, než by se mohlo zprvu zdát.

Není tak problém obdarovat pěknou zdobnou mincí jedince slavící výročí svatby, narozeniny, svátek nebo třeba pracovní povýšení. V ani jednom případě neuděláte s takovýmto prezentem společenský přešlap.