Vezměte děti na chalupu. Proč jít do pronájmu chaty?

Zatímco vlastnit chalupu představuje mnoho povinností a časově nás to vyčerpává, pronájem chaty je skvělý způsob, jak poznat krásy naší země. Proč byste to s dětmi měli zažít?

Každý si vybere svůj kousek nebe

Když si vybíráte chalupu k pronájmu, máte vždy naprosto volné ruce a můžete jet pokaždé na jiné místo. Jednou si tak zvolíte místo, které se vyznačuje klidem, jindy vás osloví pronájem chalupy s bazénem v okolí kulturních památek. Pronájem chaty u vody, nebo třeba vidina krásně tráveného času na samotě u lesa – to je přesně ta změna, která vám pomůže s dětmi zažít něco jiného, než v penzionech a hotelích. 

Osamostatní se

Děti všech věkových kategorií se na chalupě naučí mnohé. Bude stačit několik dnů a budete mít parťáky, kteří chápou, že je potřeba si nejprve zatopit, abyste měli doma teplo. Sběrem lesních plodů se skvěle zásobíte zdravými surovinami, ze kterých si připravíte třeba lahodný čaj. Najednou budou mít děti možnost využít svou energii k praktickým činnostem, které v bytě nemají možnost zažít. Uvidíte radost, kterou ze sebe budou mít. 

Nové zážitky

Na chatě budete tvořit vzpomínky. Zatímco se budete věnovat psaní kroniky, můžete si dokonale vychutnat pohled na své potomky, kteří se snaží něco prozkoumat. Bude to půdní prostor chaty, kůlnička na dříví, nebo třeba určování rostlin a živočichů v okolí chalupy? Děti budou mít okolo sebe mnoho užitečných vjemů, které podpoří jejich rozvoj. 

Odvaha jim dodá sebedůvěru

Každý, kdo někdy nocoval na chatě, se s tím setkal. Je potřeba ukázat kousek vlastní kuráže nejen pro denní aktivity, ale také například při noční návštěvě toalety. Místo je plné zvuků, na které nejsme zvyklí. Děti se po prvotní bázlivosti naučí, že se jedná o pouhé zvuky stavebních materiálů budovy. 

Vezměte děti na chalupu a radujte se ze společných zážitků.