Realitní makléř – práce mnoha tváří

Čas od času slyší každý z nás o nějaké realitní společnosti, možná má i vlastní zkušenost s realitním makléřem a prodejem nemovitosti. Je obecně známou věcí, že práce realiťáka stále láká více lidí, protože představuje velmi pestré a aktivní zaměstnání, kde člověk opravdu nesedí celou směnu na židli v kanceláři nebo nestojí osm hodin u pásu. Z pozice realitního makléře zastává člověk hned několik povolání najednou, musí umět jednat s lidmi, být velmi flexibilní a dokázat se vžít do potřeb klientů. Pouze tak je zaručen úspěch a být úspěšným realiťákem znamená také solidní příjem.

Finanční odměna jako hnací motor

Jako první věc, co vás mnohdy napadne ve spojení práce realitního makléře, je plat realitní makléře.  Ten je zprvu v řádu tisíců korun měsíčně, při aktivním nasazení dosahuje i několika desítek tisíc korun v průměru. Noví realitní makléři získávají padesátiprocentní provizi z každého úspěšného obchodu, časem pobírají až 80 %. Férový přístup a získání zkušeností i portfolio klientů dělá z tohoto zaměstnání zároveň koníčka. Práce v realitách ale vyžaduje kromě nasazení také celou řadu dalších aspektů. Být silným hráčem na trhu znamená sledovat aktuální dění, zjišťovat stav nemovitostí ve svém okolí a samozřejmě pečlivě pracovat s klienty, a to v případě, že chtějí nemovitost prodat anebo naopak nějakou koupit. V praxi to znamená, že má realitní makléř práce v mnoha směrech, funguje například jako psycholog, asistent, terénní pracovník, finanční poradce nebo poskytuje právní služby.

Realitní kanceláře RE/MAX Anděl

Stabilní realitní kancelář hledá do svých řad nové, nadšené realitní makléře, kteří osloví další zákazníky a získají si stabilní pozici. Pokud nevíte, jak se stát realitním makléřem, obraťte se na profesionály a učte se od těch nejlepších. Uvidíte, že vás práce s realitami, s lidmi a zajímavými objekty pro soukromé i podnikatelské účely doslova pohltí. A na vlastní kůži zjistíte, jaký má realitní makléř plat.