Nadace DRFG Davida Rusňáka zastřešuje sociální projekty

DRFG se snaží pomáhat již od svého vzniku. Podporuje řadu kulturních, sociálních a sportovních projektů. Nesoustředí se pouze na nabídku dluhopisů a rozšiřování fondů. Investiční skupina Davida Rusňáka dělá svou práci srdcem. Proto založila vlastní Nadaci DRFG. Více na drfg-nadace.cz

Skupina DRFG se netají svým citem vůči regionu. Již od svého založení se účastní na podpoře různorodých projektů a nepříznivá situace některých lidí jí není lhostejná. Právě na setkání nynějšího výkonného ředitele nadace Davida Macka s Davidem Rusňákem si oba uvědomili, že by bylo vhodné stávající projekty zastřešit a vytvořit Nadaci DRFG. Ta se stane organizační složkou i ambasadorkou rozmanitých podpůrných aktivit a mezinárodně je ukotví.

Festival Meeting Brno sbližuje a inspiruje

DRFG se drží hesla „Všechno začíná setkáním“ a pustila se do podpory festivalu Meeting Brno. Ten je inspirován italským festivalem přátelství mezi národy s názvem Meeting Rimini. Cílem brněnského festivalu je sblížit lidi na Moravě, přivést významné osobnosti, inspirovat se a vzájemně rozvíjet.

Podle diskuze s Davidem Mackem se na nemalý dar pro tento festival složili právě zaměstnanci DRFG. To zanechalo velmi pozitivní ohlasy a recenze. Zaměstnanci investiční skupiny spontánně a naprosto nezištně přispívají na samotné konto nadace a zmnožují tak její jmění.

Skupina DRFG učí ve školách nakládat s penězi  

Skupina Davida Rusňáka pomáhá v oblastech, kterým doopravdy rozumí. Není jejím cílem pouze dávat peníze. Upřednostňuje rozumné nakládání s nimi, a proto se zaměřuje na vzdělání dětí ve školách a v dětských domovech. Tématem přednášek je naučit je s penězi nakládat a pozvednout tak jejich finanční gramotnost.

DRFG je známá také svými rozsáhlými investičními záměry. Skupina však investuje pouze do věcí, do kterých vidí. Upřednostňuje investice do oboru, kterým rozumí, v kulturně a geograficky blízkých lokalitách a v projektech, v nichž může získat významný podíl. Aktuálně investuje do nemovitostí, energetiky, zdravotnictví, financí a telekomunikací.