Výhody a nevýhody plastových zahradních lehátek

Uvažujete o pořízení nového lehátka na svoji zahradu, balkón, terasu nebo k bazénu? Pak určitě důkladně studujete nabídku na trhu a porovnáváte nejen ceny, ale i výhody a nevýhody jednotlivých druhů. Pokud hledáte takové lehátko, které dokonale naplní vaše představy o praktickém, bezúdržbovém a odolném kusu zahradního nábytku za nízkou cenu, potom jste určitě ze svého rozhodování vyloučili kovová, dřevěná i ratanová zahradní lehátka, a zaměřili jste se na ta plastová.

Výhody plastových lehátek

Plastový zahradní nábytek je u nás velice oblíbený zejména pro svoji nízkou cenu. Tím však výčet předností plastových lehátek zdaleka nekončí. Zahradní lehátka z plastu se mohou pochlubit i vysokou pevností, a to díky tomu, že jsou dnes vyráběna z odolného polypropylenu. Při výběru lehátka však dbejte i na zpracování jeho konstrukce, které Vám napoví, s jak kvalitním či nekvalitním výrobkem máte tu čest.

Dalšími nepopiratelnými výhodami plastových lehátek jsou jejich vysoká odolnost, stálobarevnost a tvarová stálost. Plastový nábytek dobře odolává povětrnostním vlivům, jako je déšť, vítr nebo prudké sluneční světlo. Navíc je k dostání v těch nejrozmanitějších tvarech a barvách, takže vhodně doplní klasický i moderní vzhled zahrady. Jejich povrch může být hladký nebo s vlisovaným vzorkem. Speciálním druhem plastových lehátek jsou pak lehátka z umělého ratanu imitující velmi příjemný a oblíbený přírodní materiál, oproti kterému je však mnohem trvanlivější a jednodušší na údržbu.


Snadnou péčí
se ostatně pyšní všechna lehátka z plastu. K odstranění běžných nečistot vám totiž stačí navlhčený hadřík doplněný případně o speciální přípravek na čištění plastů. Odolejte však pokušení drhnout výraznější znečištění drsnou houbičkou nebo dokonce drátěnkou. Plast by se mohl poškrábat a v takto vzniklých spárách by se nečistoty usazovaly s mnohem větší intenzitou.

Velikou předností zahradních plastových lehátek je dále jejich nízká hmotnost, a tudíž snadná přenositelnost i pro děti nebo starší členy rodiny. Většina těchto lehátek je navíc stohovatelná, jednotlivé kusy do sebe snadno zapadnou, a tudíž nejsou náročné na skladovací prostory. Plast vydrží i prudší střídání teplot, takže k přezimování jim stačí pouze jakákoliv suchá místnost, například garáž nebo zahradní domek.

Nevýhody plastových lehátek

Jak už jsme psali o něco výše, plastový zahradní nábytek není příliš mechanicky odolný. Snadno se poškrábe a celkově nevydrží tolik, jako nábytek z kovu nebo ze dřeva. Pokud však rádi často obměňujete svá zahradní lehátka, nemusí Vám tato nevýhoda vůbec vadit. Protože jsou plastová lehátka velmi levná, není problém si jejich nákupem udělat radost častěji, a také se o ně nemusíte tolik strachovat jako o drahá lehátka třebateakového dřeva. To oceníte zejména tehdy, když se na zahradě pohybují zvířata nebo malé děti.

Plastová lehátka se všeobecně vyznačují horší stabilitou a nižší nosností. Neplatí to však u všech, proto vždy důkladně prozkoumejte vlastnosti všech dostupných kusů u dodavatele. Při vysokých teplotách se také rychleji zahřívají, proto je lépe držet je ve stínu, buď pod slunečníkem, krytou pergolou, nebo praktickou markýzou, a používat na nich podsedáky či polštářky.

Navzdory tomuto krátkému výčtu nevýhod jsou zahradní lehátka Kokiskashop z plastu jedním z nejoblíbenějších kusů zahradního nábytku, zejména vezmeme-li v potaz poměr jejich výkonu a ceny. Proto neváhejte a užijte si pohodové léto v zahradním lehátku za ty nejnižší ceny na trhu.