Jak vybrat respirátor a roušku? Vyzkoušejte třeba ty české

Ještě před rokem a něco jsme se o respirátory nijak nezajímali. Pokud je někdo nepotřeboval k výkonu své profese, málokdo je měl doma. V současné době je situace jiná. Koronavirová pandemie vše změnila. Podle vládního nařízení vznikla povinnost nosit respirátory v uzavřených prostorách a na ulici v bytové zástavbě minimálně roušky. Které byste si měli vybrat a jaká je nabídka na trhu?

Roušky a respirátory

Zatímco ještě nedávno jsme byli odkázáni na respirátory a roušky dovážené ze zahraničí, nyní už můžeme koupit i produkty českých firem Respilon, Spurtex nebo Nanolab. Asi nejideálnějším řešením jsou nano respirátory. Jedná se o výrobky na jedno použití třídy FFP2, které jsou vyrobené z vysoce účinného filtračního nanomateriálu, jenž poskytuje ochranu vůči virům. Nabízejí snadné dýchání díky nízkému tlakovému odporu a jejich účinnost není snížena ani vlhkostí při dýchání.

V naší domácí výbavě by ovšem neměly chybět ani roušky. Ty je totiž možné nosit v zastavěných plochách města a vesnic. Můžete vsadit na osvědčenou bavlnu, z níž jsou roušky vyráběné z dostupných vzorů a v limitovaných sériích. Ocení to zejména ti, kteří chtějí nosit roušky originální, s nimiž nezapadnou v davu ostatních.

Antivirové šátky jako alternativní ochrana úst

Vadí vám roušky, protože se v nich necítíte dobře? Pak vsaďte na antivirové šátky. Mají nanovlákennou membránu a jsou vyráběné v tuzemsku. Vyznačují se kvalitou a precizností, přitom splňují i vládní nařízení ohledně nošení ochrany úst.

V galanterii nakoupíte vše potřebné pro šití

Pandemie nemoci covid-19 mnohé lidi zavřela doma v jejich v domovech. Jsou v karanténě, nebo se starají o své školou povinné děti. Často museli změnit své životní priority, či najít nové koníčky. Pro někoho se staly zálibou rukodělné práce, ke kterým potřebují výrobky galanterie. Pokud patříte mezi ně, určitě si rádi toto zboží nakoupíte na jednom místě na internetu. Vyzkoušejte e-shop Mikaton.cz, jehož sortiment se na galanterní zboží zaměřuje.