Reflexní pásky pro chodce

Po silnicích se dnes prohání daleko více aut, než tomu bylo například před 15 lety, kdy ještě cesty nebyly tak plné. Dnes již připadá auto téměř na každého třetího obyvatele a na cestách je to znát. Chodec, který například nemá jinou možnost, než jít po cestě, je tak každou vteřinou a s každým krokem v nebezpečí či, chcete-li, jednou nohou v hrobě. Neohleduplní řidiči jezdí rychle i tam, kde mohou předpokládat chodce a po nehodě už je pak pozdě něco řešit. Pokud se pohybujete v trase automobilů, je vždy dobré být vidět, abyste nepřišli k úhoně. Nejvhodnější jsou k tomu reflexní pásky – pro chodce.

Bezpečnost nade vše

Svého života si samozřejmě cení úplně každý. Přesto denně dochází na cestách ke smrtelným nehodám, u kterých zemře nebo je těžce zraněn chodec. Tomu chtějí samozřejmě všichni předejít a vy se můžete přidat také. Nejjednodušším řešením je páska – reflexní pro chodce, kterou si můžete připnout na ruku či batoh a díky které budete na vozovce nepřehlédnutelní pro všechny řidiče. Řidiči i cyklisté mají ze zákona povinnost používat reflexní prvky. To ale neplatí pro chodce, a často tak jdou na krajnici v černém oblečení, pro řidiče téměř neviditelném. V únoru 2016 ovšem tento zákon prošel obměnou a i chodci mají povinnost nosit reflexní prvky, tady alespoň za snížené viditelnosti.

Záchrana života za pár korun

Reflexní pásky pro chodce jsou opravdu levnou záležitostí a jejich cena nepřekročí výši několika desítek korun. Za hubičku tak můžete změnit svou budoucnost a to rozhodně k lepšímu. S reflexními páskami budete na vozovce vidět a nemůže se tak stát, že by vás řidič přehlédl nebo dokonce srazil. Pořídit můžete samozřejmě také jiné reflexní prvky, jako například vesty pro děti či dokonce fosforeskující nášivky na oblečení, které fungují stejně dobře. Nezapomeňte tedy ochránit i své děti, protože i ty přijdou denně do styku s auty a provozem, tím spíše, pokud bydlíte ve městě.