Magnetický hlavolam NeoCube – co je zač?

Co je magnetický hlavolam či stavebnice NeoCube? 216 malých magnetických kuliček, které díky magnetické síle drží u sebe. Můžete je skládat do nespočetně mnoha tvarů a variací, čímž si čistíte hlavu a zároveň cvičíte prsty. Navíc to posiluje kreativitu. Podívejte se, co se dá z neodymových magnetů poskládat.

Pro začátek řetízek

Když vám NeoCube dorazí, je složené do pěkné kostky. Pokud ji rozložíte, znovu ji složit už není tak jednochuché. Je lepší začít spojování jednotlivých kuliček do řetízku, postupně spojovat kuličku ke kuličce.

Pak můžete zkusit secvaknout dvě řady kuliček k sobě. Pokud se od sebe odpuzují, místo aby se přitahovaly, stačí pár kuliček trochu pootočit. Následně zkuste přicvaknout další kuličky.

NeoCube Original

Různé varianty a barvy magnetické stavebnice

Stavebnici z magnetů seženete buď v podobě NeoCube Original s klasickými pokovenými kuličkami, ale i pozlacené magnetické kuličky, postříbřené, černé, v různých barvách i vícebarevné NeoCube.

2D tvary z NeoCube

Když se vám podaří vytvořit z kuliček pásek o rozměru například 10 × 4 kuličky, můžete začít skládat různé dvojrozměrné tvary, třeba čtverce, obdélníky, anebo hvězdice a ornamenty.

magnetické kuličky stavebnice NeoCube

Jednodušší rovnoměrné i složitější 3D tvary z magnetických kuliček

O další řád náročnější na skládání jsou základní trojrozměrné tvary. Sem patří i kostka, do které byly magnetické kuličky stavebnice NeoCube složené na začátku. Stačí, když si vytvoříte nejprve šest čtverců o rozměru 6 × 6 kuliček. Potom je naskládejte opatrně na sebe. A je to! Kostka je hotová.

Podobným způsobem můžete skládat i kvádry. O něco těžší je složit pyramidu, kouli nebo válec. Chce to cvik. Ještě složitější je pak skládání postaviček, zvířátek nebo předmětů.

Více stavebnic = více možností skládání

Některé návody na skládání magnetických kuliček NeoCube uvádějí více potřebných magnetů než je 216 v jedné sadě. Pokud chcete skládat i větší a složitější objekty, pořiďte si raději více magnetických hlavolamů, třeba různých barev.

NeoCube je fajn zábava na volné chvíle a rozvíjení představivosti, a také prima dárek.

Co zajímavého z NeoCube se vám už podařilo složit?