Vázací pásky: Pomohou řemeslníkům, ale i na jevišti

Lepicí pásky jsou všestranným pomocníkem. Sami jistě víte, že když potřebujete něco rychle zalepit, ale zároveň netoužíte po permanentním přilepení, využijete právě tyto vázací pásky. Je jich spousta a ocení je lidé v soukromí, řemeslníci, dokonce i divadelníci. 

Účinná gaffa páska 

Slyšeli jste někdy výraz gaffa páska? Jde o profesionální textilní lepicí pásky, které jsou opravdu všestranné. Jejich strukturovaná úprava je pevná, ale zároveň flexibilní. Protože nejde o klasickou lepicí pásku, třeba tu průhlednou, lépe se s ní pracuje. Nijak se nekroutí, netrhá, neuděláte z ní plastový motanec. Tato páska je navíc voděodolná a skvěle drží i na nerovném povrchu. Navíc po sloupnutí nezanechá stopy lepidla a nesejme třeba lak daného předmětu. I proto ji využijí třeba právě divadelníci, kteří tyto pásky mnohdy využívají i na tělo. Existuje mnoho modifikací, můžete mít i popisovací pásky, ty s fluorescentním povrchem, takže jsou vidět i ve tmě. Matnou páskou zase skvěle skryjete lišty a kabely, aniž by to bylo nápadné. To se hodí třeba právě pro zvukaře a jevištní techniky, kteří potřebují nějak zkrotit hromady kabelů a jiných předmětů. 

Textilní páska na všechno a všude

Textilní páska má tu výhodu, že se uplatní při mnoha příležitostech, může jít o profesionální prostředí i váš domov. Ačkoli jde o dočasné zalepení, páska velmi pevně ukotví, „přimontuje“ vše, co je potřeba. A pokud nestačí zmíněná gaffa páska? Pak se využijí vázací pásky. Na opravdu kompaktní stáhnutí kabelů, kdy využijete polyamerové vázací pásky volitelného průměru. Jen se mrkněte na stránky Zapero.cz, kde je spousta výrobků zejména pro zvukový průmysl. Lepicí pásky, konektory, všechny druhy hotových hudebních a audio kabelů, obalů na nástroje a aparatury, dále hudební stojany, profesionální klavírní židle (E-KALI) a další příslušenství v tomto odvětví.