Stěhování svépomocí nebo s profesionály?

Je to hromada věcí. Za běžného provozu si to ani neuvědomíte. Jedno k druhému a najednou jsou z toho tři vagóny nezbytností. Nabízí se otázka, jestli to zvládnete přestěhovat sami nebo budete muset oslovit specializovanou firmu. 

Představy versus realita 

Možná si na samém začátku nepřipouštíte, co takový přesun obnáší. Už jen stěhování po Praze dá člověku hodně zabrat, vyčerpá velkou část rozpočtu a bude vás stát dost energie a času. Musíte nakoupit krabice a složit je, rozmotat nekonečné role papírů a bublinkových folií, naučit se obratně zacházet s izolepou, popisovat, třídit, každou věc vzít do ruky a jako puzzle je skládat k sobě. Je to nekonečná práce a není nic proti oslovit kvůli stěhování profesionály, kteří jsou v takovém kalupu zběhlí, znají triky a fígly, umí si poradit, mají sílu i techniku, pojistky. A vaši důvěru. 

Dělba práce 

Stěhovací firma je zárukou toho, že celý přesun proběhne bez zbytečných prodlev, bez rozbitého nádobí a ulomených podnožek, bez namožených zad a partnerských hádek. Pravda, musíte si za takové služby zaplatit. Ale částka ani v nejmenším nedosahuje kvalitě a úrovni, se kterou se setkáte. Nehledě na to, že pokud by přeci jen došlo k menší kolizi, firma je pojištění a částku vám plně nahradí. Není se tedy čeho bát. 

Už dávno neplatí, že pokud se do něčeho pustíte na vlastní pěst, vždycky ušetříte. Služby jsou dnes tak vysoko, že jim nemůže jednotlivec konkurovat. Jen byste se nadřeli a dozajista ve spěchu na něco zapomněli. Mnohem lepší je, když svěříte fyzický přesun všeho majetku do rukou profesionálů a sami se zaměříte na formální záležitosti jako je jednání s úřady, přihlášení k trvalému pobytu, k odběru elektřiny, k zajištění internetového připojení, k nákupu nových spotřebičů nebo chybějícího vybavení. Někdy je zkrátka lepší práci šikovně rozdělit a plně se soustředit. Věnovat se všemu za chodu a ve finále dělat vše jen napůl – to zkrátka nemá smysl a přidělá vám to jen další starosti.