Jak vybrat správnou postel do ložnice, aby se vám na ní skutečně dobře spalo

Odpočinek a kvalitní spánek jsou klíčem ke spokojenému a zdravému životu. Je velká škoda, že se na volbu správné postele zapomíná, protože právě ona má největší podíl na tom, jak se dnes a denně vyspíme. Samozřejmě i kvalitní matrace hraje velkou roli (latexové matrace jsou v posledních letech tuze vyhledávané), ale ani taková postel sama o sobě se podceňovat nemá. Jak konkrétně vyhovující postel vybrat?

Jaké máte požadavky? Toť otázka

Stejně jako při výběru jiných kusů nábytku, i v tomto případě je důležité zjištění jednoho – toho, co od postele vlastně očekáváme, co od ní chceme. Řada lidí touží hlavně po designovém prvku, ale na další věci už nehledí. V nejlepším případě si upřesněte, jaké rozměry má postel mít, jak široká nebo dlouhá má být, z jakého materiálu má být vyrobena a jakou má mít hmotnost. 

Ne, žádná postel neudrží všechny. Je klíčové zjistit, co konkrétně je v její moci. Stejně tak Sledujte, jestli je dostatečně variabilní. 

Není to jen o rámu postele

Jistě, rám postele patří k nejdůležitějším parametrům, které při výběru postele zohledňujeme. Nesmíme si však myslet, že se jedná o jediné kritérium, které při výběru zvážit. Hledáme rám dostatečně dlouhý a široký, také dostatečně vysoký (zde nám pomůže věk těch, kteří budou na posteli spávat). 

Druhou důležitou věcí (a troufáme si říct, že stejně důležitou) je rošt postele. Lamelové rošty jsou od těch klasických lepší, protože dokážou lépe spolupracovat s matrací. Pokud se rozhodnete pro tuto alternativu, hledejte verze, které mají alespoň 28 lamel. Obecně platí, že čím více jich pak bude, tím lépe se přizpůsobí a uzpůsobí vašemu tělu. 

Pokud jste fanoušky do čtení nebo pokud hodně času trávíte v posteli, možná upřednostníte polohovací rošty. Ty jsou skvělé i v době nemoci, zejména při nachlazení mohou prokázat nemalou službu.