Maturita v kapse, ale co dál se životem?

V červnu nebo září se vám podařilo úspěšně složit maturitu a přemýšlíte, jaké jsou vaše možnosti? Po střední škole mají studenti několik možností. Mohou se vrhnout se do dospělého života a začít kariéru, jít na vysokou školu, nebo třeba vyjet do zahraničí.

Je to něco, co by vás lákalo? Nebo se ještě necítíte připravení a chcete si mládí o něco málo prodloužit? Pak je tu přesně pro vás pomaturitní studium angličtiny. Jaké jsou výhody této volby? To se dozvíte v tomto článku, a přestože se nový školní rok už rozběhl, je možné se to výuky stále zapojit.

Výhody statusu studenta

Díky pomaturitnímu studiu si můžete zachovat status studenta. Co to znamená? Tím, že je pomaturitní studium angličtiny denní studium obnášející 20 vyučovacích hodin týdně (4 hodiny denně), studenti kurzu mají nárok si i na dále užívat výhod studentského života. Mezi tyto výhody patří slevy na jízdné, slevy na vstupné do mnohých institucí a mnoho dalších.

Ale pozor! Abyste tuto hlavní výhodu mohli využívat, je potřeba, abyste do pomaturitního studia nastoupili bezprostředně v kalendářním roce, ve kterém jste maturovali. Takže pokud už máte za sebou například rok na vysoké školy, status studenta bohužel mít nebudete.

Další výhody navíc!

Například v Jazykové škole PELICAN dostaneš ISIC zdarma. Netušíte, co to je? ISIC je jediný celosvětově uznávaný doklad, jež dokládá status studenta středních, vyšších odborných, vysokých škol a vybraných jednoletých pomaturitních studijních oborů. Díky průkazu ISIC získáte stovky výhod napříč celým světem.

K pomaturitnímu studiu také u PELICANa dostanete kurz druhého jazyka zdarma. Tyto kurzy probíhají po dobu jednoho roku a jejich hodnota je 10 500 Kč. Každý student si navíc může přivést jednoho kamaráda či příbuzného, který bude navštěvovat kurz s ním, a také zdarma! Studenti mohou vybírat mezi japonštinou, španělštinou, němčinou a dalšími jazyky, jejichž nabídka se každý rok obměňuje.

Připravte se na Státní jazykovou zkoušku

Součástí pomaturitního studia je také příprava na složení statní jazykové zkoušky na úrovni B2 nebo C1, případně školní zkoušky na úrovni B1. Individuálně se s lektorem vašeho pomaturitního kurzu můžete domluvit, na kterou z nich se chcete připravovat. Jak jinak doložit vaše vynaložené úsilí než certifikátem z cizího jazyka? Ten se vám bude hodit nejen při případném studiu na univerzitě, ale i při hledání práce.

V tomto článku jsme se pokusili nastínit vám výhody pomaturitních kurzů. U těchto to však nekončí. Pokud vás zajímá víc, napište nám nebo zavolejte do Jazykové školy PELICAN, kde vám rádi pomaturitní studium blíže představíme!