Stále více lidí se vrací k topení dřevem

Dřevo je stále oblíbenějším palivem. Ve srovnání s jinými metodami je relativně levné a hlavně ekologické. Má také své nepopiratelné kouzlo. Přeci jen si lépe představíte romantický večer u krbu s vínem, než posezení u plynového kotle. Palivové dřevo se také hojně využívá jako doplněk k plynu, uhlí nebo elektřině.

Velkou výhodou dřeva, jako paliva na topení, je jeho široká dostupnost a cena. Lze zakoupit po celé ČR a přivezou ho k domu či na vaši chalupu. A stejně jako všechno ostatní, lze dnes palivové dřevo pohodlně objednat přes internet. Mezi největší internetové prodejce, kteří prodej palivového dřeva nabízí, patří společnost Optimtop s.r.o. Velký zájem je u nich v poslední době hlavně o palivové dřevo na paletách, protože je snazší na přepravu.

Společnost Optimtop dováží palivové dřevo po celé ČR zdarma už od jedné palety, pro převoz přesně na místo používají paletový vozík. Na zpevněné ploše jsou tedy schopní dovést palivo až přesně na místo. Po trávě, štěrku nebo písku to pochopitelně nejde. Běžně dodávku dostanete do sedmi dní od objednání.

Na paletách může být dřevo sypané nebo narovnané. Při důkladném narovnání se ho tam samozřejmě vejde více a pro dlouhodobé skladování je to lepší varianta.

Jaké dřevo zvolit?

To je úplně nejčastější otázka zákazníků. Nabídka dřevin k topení je opravdu široká – od ovocných stromů přes jehličnany až k tvrdým listnatým dřevům. Pokud kupujete dřevo na topení, určitě je nejlepší sáhnout po tzv. tvrdém dřevu, které má například buk nebo dub a ovocné stromy (hrušeň, švestka, třešeň, jabloň). Déle totiž hoří a je výhřevnější.

Naopak měkčí dřeviny (smrk, borovice, jedle, bříza) jsou zase vhodné na roztápění. Snadněji s nimi založíte oheň, avšak méně vás doma ohřejí. Pokud budete váhat, na webu Optimtop je o každém typu dřeva dostatek informací. Vše mají hezky popsané (zda se dřevo hodí do krbu, jestli vytváří jiskry apod.), takže určitě nešlápnete vedle.