Jak chybujeme při rekonstrukci interiéru?

Rozhodli jste se přistoupit k rekonstrukci? Možná to vaše domácnost opravdu potřebuje. Vestavěné skříně se už rozpadají, je zapotřebí nové kování pro interiérové dveře, stoly si zaslouží nové stolové podnože, na současných totiž sotva stojí. No, rekonstrukce je náročnou záležitostí, a to po všech stránkách. Proto se v nejlepším případě vyhněte chybám, které by vás stály nejen nervy, ale také další a další peníze. Co konkrétně nedělat, respektive na co si dát pozor?

Nejdříve si stanovte ten správný, vyhovující styl

Ve většině domácností dochází k jednomu velkému problému, a sice k tomu, že se stanovuje špatný styl, respektive se nestanoví styl žádný. A to je z dlouhodobého pohledu velký problém. Jednotlivé součásti rekonstruované domácnosti mohou být naprosto odlišné, nemusí do sebe zapadat, zanedlouho nás mohou omrzet, což by vedlo k rekonstrukci další. Proto si před prvním kopnutím nebo stržením tapety sedněte nad vaší představou a přesně si ji specifikujte. 

Táhne vás to spíše k rustikálnímu stylu bydlení, nebo jste zastánci minimalismu? Chcete svou domácnost nést ve vintage duchu, nebo byste raději sáhli po dnes velice moderním industriálním bydlení?

Nakupování dopředu ještě nikdy nepřineslo nic dobrého

Tedy alespoň co se nakupování bytového zařízení dopředu týče. Ať už plánujete rekonstrukci jakkoliv náročnou, ani sedací soupravy, ani postele nebo konferenční stolky nekupujte dříve, než budete mít alespoň vymalováno či než budou položeny podlahy. Veškeré zařízení se totiž bude odvíjet až od toho. 

Možná si říkáte, že přesně víte, jak budete mít vymalováno nebo jaké podlahy budou na zemi položeny. Ale věřte tomu nebo ne, během rekonstrukce se vaše přesvědčení může ještě milionkrát změnit. Raději to neriskujte. 

Bezhlavého bourání můžete později litovat

Do rekonstrukce se často pouštíme proto, že chceme změnit dispozice místností. Pokud si však dopředu nepromyslíme, co konkrétně chceme zbourat a proč, respektive jakého efektu chceme dosáhnout, může se bourání velice zvrtnout. Dejte si tedy pozor na takzvané bezhlavé bourání, kterého byste mohli později litovat.