Motorkářské cíle, aneb kam vyrazit na výlet na motorce

Nechcete se jen volně projíždět na motorce, ale chcete jet za konkrétním cílem? Naštěstí je Česká republika pro motorkáře jako dělaná, což znamená jediné – stačí si jen vybrat, kam vás vaše kola zavedou. Co třeba vyrazit do východních Čech? Pak jen stačí obléknout pánskou koženou bundu, navléct si moto rukavice a do brašny přidat nějaké drobné občerstvení. 

Vzhůru na Andrlův chlum

Milujete rozhledny? Pak si vás doslova kolem prstu omotá krásná rozhledna Andrlův chlum, který najdete v Ústí nad Orlicí. Je zajímavé, že dříve zde stály rovnou dvě rozhledny, ale kupodivu obě zanikly. Ta, která se zde tyčí dnes, byla postavena až nedávno (v roce 1996) a to jako telekomunikační věž. 

A jelikož zde přece jenom v minulosti stávaly rozhledny dvě, proč by se telekomunikační věž nemohla proměnit v jednu takovou rozhlednu, že? Leží v nadmořské výšce zhruba 559 metrů. 

Za vodní nádrží

Rozkoš – to není jenom samotná jízda na motorce, ale také krásná vodní nádrž, která je zároveň osmou největší přehradou v Česku. Někdy se jí přezdívá východočeské moře, což na první pohled je opravdu správné označení.

V současné době se vodní nádrž Rozkoš využívá k rekreačním účelům, ale také je to protipovodňová ochrana. Každoročně zde můžete vyzkoušet řadu vodních sportů, případně se zde chovají i ryby nejen pro sportovní, ale také komerční užití. A ano, opět sem hezky zajedete i na motorce čili stačí si sbalit jen plavky a ručník!

Český ráj na vás čeká

Říkali jste si někdy, že na motorce jednoho dne dojedete až do ráje? Nemusíte být tak daleko od pravdy, pokud budete myslet krásný Český ráj. V současné době velmi vyhledávaná část České republiky, kterou si doslova zamilujete. A opět sem můžete dojet na vašem dvoukolém společníkovi.

Konkrétně si to zamiřte ke zdejší Pekařově bráně, která vede z Vyskeře do Libošovic. Nachází se zhruba pět kilometrů od městečka Sobotka.