Koupelnová svítidla: na výběr je toho hodně. Co si vyberete vy?

Osvětlení je velice důležitou součástí každé místnosti. Pokud chcete ušetřit svou peněženku, rozhodně se vyplatí sáhnout po LED variantách svícení. Jejich pořizovací cena sice může být vyšší, avšak v časovém horizontu se vyplatí. LED žárovky totiž vydrží mnohokrát déle, takže zatímco klasickou žárovku už jste několikrát vyměnili, ta LED stále ještě svítí. Další výhodou LED svícení je úspora elektrické energie. Klasické žárovky jsou náročnější tedy i na provoz. Pro koupelnové zrcadlo na míru nejsou žádné limity.

LED zrcadla

Velmi šikovným typem osvětlení koupelny jsou LED zrcadla. Ta mohou mít různé tvary i velikost. Dejte si ale pozor. Ne všechna „svítící zrcadla“ jsou LED! Jejich výhodou je nádherný design, ale také provedení, které se hodí do moderních i tradičních interiérů. Osvětlení je rovnoměrné a nevznikají stíny na obličeji. Některá LED zrcadla jsou vybaveny speciální funkcí anti-fog, která zabraňuje tomu, aby na zrcadle vznikla mlha.

Stropní svítidla

Hlavním zdrojem svícení v každé místnosti jsou ale stropní svítidla. U některých propracovanějších druhů můžete zvolit také intenzitu svícení nebo rovnou i barvu. Ta může být u LED světel studená bílá, denní bílá nebo teplá bílá. Do koupelen, kde chceme dobře vidět, aniž bychom byli světlem oslňování, a chceme navodit pocit čistoty, odborníci doporučují denní bílé světlo.

Koupelnová svítidla

Pokud chcete osvětlit některá místa ve vaší koupelně více, pak si dokoupíte koupelnová svítidla, která se mohou zavěsit na svislou stěnu. Osvětlit tak mohou například oblast u vany nebo různá zákoutí. Dbejte na to, aby svítidla byla v dostatečné vzdálenosti od zdroje vody. Nejlepší bude, když se jich vůbec nebudete moci dotknout, když jste ve sprše nebo ve vaně.

Osvětlení zrcadel

Pokud jste si koupili zrcadla bez osvětlení, budete chtít světlo, kterými je osvětlíte. Koupelnová studia na to naštěstí myslela, takže koupit si můžete bodové osvětlení zrcadel, nebo různé speciální podlouhlé lampičky pro co nejkomfortnější osvětlení.