Seznamte se s druhy kabelek, aneb noste ty správné módní doplňky

Černé zvonové kalhoty, bílé jednoduché tričko, kostkované sako nyní přichází volba správné? V současné době rozeznáváme hned několik druhů dámských a pánských kabelek. Liší se především svou velikostí, tvarem i způsobem nošení, stejně tak tím, k jakému účelu jsou používány. Pojďte se seznámit s těmi nejčastějšími druhy. 

Kabelka přes rameno

Největší klasikou a stálicí v každé dámské sbírce je jednoznačně kabelka přes rameno. Mezi ženami jsou velmi oblíbené, dámy je potřebují proto, aby měly volné ruce. Navíc se hezky kombinují s dalšími kousky v šatníku a ladí jak s ležérními modely, tak se hodí do outfitů formálnějšího charakteru. Pokud zvolíte koženou kabelku, tak doporučujeme i koženou peněženku. Není pravdou, že stačí dobrá kombinace obuvi a kabelky.

Například taková dámská crossbody kabelka je menší, ale ne zas tak, abyste do ní nevložili nezbytnosti v podobě peněženky, klíčů, diáře nebo třeba láhve s vodou, pokud si ji neustále nosíte u sebe. Při jejím výběru se snažíme hledat takové zpracování, které nám ideálně svou barvou bude ladit s botami. 

Kožené batohy

Do kategorie dámských kabelek musíme zařadit i kožené batohy, které v posledních letech významně vyhodily tradiční tašky z módních pultů. Dnes na ně narazíte v mnoha zajímavých provedeních, kdy dominují většinou městské kožené batohy menší velikosti. Nemusíte se však bát kombinování, protože hezky jdou ruku v ruce i s šaty nebo sukní.

Kožené batohy kromě jejich velikosti vybíráme samozřejmě i na základě barvy a střihu. V tomto případě záleží ryze na vás, čemu dáte přednost.

Klasická shopper bag

Zejména pokud pravidelně docházíte do kanceláří potřebujete mít po ruce takzvanou shopper bag. Taková kabelka je skutečně nezbytností a je důležité, aby byla opravdu co nejvíce kvalitní. Kůže je trefou do černého, protože hezky drží tvar, působí velmi luxusně, navíc může být velmi zajímavě, originálně zpracovaná. Kůže jako přírodní materiál není prakticky nikdy stejný, proto pořízením takové kabelky originál mít budete.