Spodní prádlo se pere zvlášť. Jak na to, aby neztratilo své vlastnosti?

Už se vám někdy stalo, že jste po sušení spodního prádla a jeho navléknutí zjistili, že ztratilo svou pružnost i lichotivý tvar? Kalhotky, podprsenky, trenky nebo slipy – to všechno je nutné prát trochu jinak, zvlášť. Zejména pokud jste zainvestovali a koupili si skutečně luxusní spodní prádlo, jemuž pohodlí a kvalita opravdu nejsou cizí. Pojďme si prozradit, co dělat a co nedělat, když se takové intimní oblečení chystáme vyprat.

Když riskujete praní v pračce

Obecně se tvrdí, že daleko lepší a šetrnější je praní spodního prádla v rukou. Zejména majitelky krajkových kalhotek by si měly dopředu rozmyslet, jestli vhodí takto jemné prádlo do bubnu pračky. I se sebevíc kvalitním pracím prostředkem a aviváží by mohlo dojít k jejich poničení. 

Pokud se však rozhodnete k tomuto kroku sehnout (třeba proto, že nemáte zrovna dostatek času na nějaké individuální praní pár kousků), před spuštěním pracího cyklu se ujistěte, že teplota nepřesahuje třicet stupňů. Volíme šetrný praxí program. 

Speciální prostředky pouze pro spodní prádlo

Věděli jste, že existují profesionální prací prostředky, které jsou určeny výhradně na praní spodního prádla? V nejlepším případě byste měli sáhnout právě po nich, protože vám zaručí, že budou nejen kalhotky, ale také podprsenky nebo trenky skutečně v té nejlepší péči. 

V žádném případě se nepřidává do bubnu pračky také aviváž, která by mohla napomoct ke ztrátě elasticity spodního prádla. Po vyprání a usušení by tak zejména kalhotky nebo trenky mohly spíše odstávat a padat než dokonale obepínat vaši postavu.

Sušička nepřichází v úvahu

Vytažením spodního prádla z bubnu pračky však veškerá starostlivost o intimní oblečení ani zdaleka nekončí. Přistoupit se musí také ke speciálnímu sušení. Rozhodně nevkládáme kalhotky ani podprsenku do sušičky, kde by mohlo dojít k jejich kompletnímu zničení. 

V nejlepším případě byste měli házet veškeré dámské i pánské spodní prádlo na prádelní šňůru. Nepatří ani na topení.