Do formy s kettlebellem

Pokud se chcete dostat do formy a také se v ní udržet, ale chybí vám dostatek času nebo máte jiné důvody, které vám brání v návštěvě posilovny nebo fitness centra, pořiďte si kettlebell

Tato pomůcka může tvořit součást vaší domácí posilovny a stát se tak neodmyslitelnou částí funkčního tréninku. A pokud patříte mezi milovníky výzev, určitě se vám tato cvičební pomůcka velmi rychle zalíbí.

Co je kettlebell

Ve většině případů jde o kouli vyrobenou z litiny, která má ploché dno a pevné ucho sloužící k úchopu. Kromě toho ucho zajišťuje i její pohodlné držení. V nabídce naleznete kettlebelly o různých hmotnostech, od čtyř až téměř do sta kilogramů. 

Některé jsou určeny pro zvedání, jiné jsou umístěny stabilně na zemi. Díky tomu je cvičení s kettlebellem opravdu různorodé. K dostání jsou také činky kettlebell. Vzhledem k tomu, že je toto nářadí dokonale skladné, není pro jeho uložení potřeba žádné speciální místo

Proč právě cvičení s kettlebellem?

Kettlebell patří mezi pomůcky velmi univerzální. Díky snadné manipulaci s ním lze provádět celou řadu různých cviků, které patří do skupiny vytrvalostního a silového cvičení. Výhodou je možnost použití jednoho nebo dvou kettlebellů. 

Také jej můžete kombinovat s dalším sportovním náčiním. Je to nářadí vhodné pro trénink síly, podporu kondice nebo ztráty tělesného tuku. Umožňuje variabilitu cvičení, a to díky celé řadě různě zaměřených cviků.

Kettlebell nabízí celou řadu výhod

Kromě síly a kondice pomůže cvičení s kettlebellem upevnit vaši flexibilitu, podpoří vaši mobilitu, může pomoci s nápravou chybných pohybů a uleví od bolesti v oblasti zad, která se objevuje třeba jako důsledek sedavého způsobu života. Během cvičení s kettlebellem dochází ke střídání uvolnění a zpevnění svalů, tento fakt uvítají ti, kdo hledají silovou průpravu tréninků. 

cvičení s kettlebellem

Během cvičení není zatěžován jen svalový aparát, ale také kardiovaskulární, dochází tak k posilování svaloviny srdce. Díky cvičení s kettlebellem podpoříte svoji rychlost, pružnost, vytrvalost a pohyblivost, také zpevníte střed těla. 

Velkou výhodou je i jeho skladnost. Vzhledem k tomu, že je to cvičební pomocník velmi univerzální, nepotřebujete žádné další cvičební pomůcky, takže šetří vaše finanční prostředky.

Kdo může cvičení s kettlebellem využít?

Tento druh cvičení je vhodný jak pro muže, tak i ženy, a to bez ohledu na věk. Je to ideální způsob cvičení zaměřený na funkční trénink. Využít jej mohou ti, kdo hledají alternativu pro cvičení v posilovnách nebo fitness centrech, sportovci profesionálové i amatéři různých odvětví, všichni ti, kdo mají obtíže spojené s pohybovým aparátem. 

Pokud milujete pohyb na čerstvém vzduchu, můžete spojit příjemné s užitečným, neboť tento druh cvičení nevylučuje pobyt na venkovních plochách.

Jestliže si chcete kettlebell pořídit, nejprve si zajděte do posilovny a nejprve si cvičení s ním vyzkoušejte.