Na prodej nemovitostí se nyní naléhá

Nemovitosti jsou nyní velmi probíraným tématem. Zatímco ještě donedávna byly opravdu velkou příležitostí, kterou stačilo jenom chytit pořádně za pačesy, nyní od nich dávají lidé ruce pryč. Důvodem jsou zvyšující úrokové sazby, které z nich nedělají už tak atraktivní záležitost. Jenže prodávající majitelé bytových jednotek a domů nechtějí své nemovitosti stahovat z prodeje, proto se je snaží prodat co nejrychleji. 

Jinými slovy se na prodej nemovitostí velmi naléhá. Důvodem je pravděpodobnost toho, že se zájem o hypotéky brzy srovná se zemí, ale také finanční problémy, do kterých se jedna domácnost za druhou bohužel dostává vlivem koronavirové krize. 

Výkup nemovitostí přichází v úvahu

Najednou se tak zvyšuje zájem o výkupy nemovitostí, což je řešení, nad kterým ještě nedávno řada prodávajících jenom ohrnovala nos. Přece jenom žádná společnost vykupující bytové jednotky nebo domy neslibovala sto procent z kupní ceny objektu, což se nejevilo jako atraktivní. Jenže nyní finanční problémy donutí člověka i k tomuto kroku, který je však poměrně výhodný.

Vezměme totiž v potaz jedno – výkup bytu nebo výkup domu je východiskem ze situace i přesto, že se dům nachází v exekuci nebo že na něj spadá věcné břemeno. Společnosti vykupující objekty mezi jednotlivými mnohdy nedělají rozdíly a dokážou si po odkoupení poradit prakticky s kdečím.

Pozor na unáhlené prodeje

Pokud je výkup stále ještě cestou nevýhodnou nebo nechtěnou, pokud stále ještě chcete prodat nemovitost tou klasickou cestou, dejte si pozor na unáhlené obchody. Kupující z prodávajícího snáze vycítí, že potřebuje peníze a že je ochoten udělat prakticky všechno proto, aby daný objekt prodal. A toho se dnes bohužel využívá.

Dejte si pozor především na podmínky, které se při prodejích nemovitosti mohou objevit. Daleko lepší a bezpečnější cestou je využít služeb profesionálních makléřů.