Varovné systémy dělají chytré obce

Slyšeli jste o chytré obci? Nemáme na mysli potenciální intelekt. Jde o technologický charakter. Máme chytré telefony, domácnosti, auta. Tak proč nemít rovnou chytrou obec? To znamená mít hlavně bezpečné místo k bydlení. Zajistit ho je přitom tak snadné. 

Varovné systémy – jaké existují?

Mít tzv. smart city je dnes už běžné. Jak na to? Existují varovné systémy. Slouží k vyhlašování běžných zpráv, hraní hudby i rychlému informování občanů při krizových situacích. Dnes však už nejde o hlášení s šumy, kdy dotyčný něco hlásí z jednoho místa, tedy ústředny. Naopak, právě že jde o chytré prvky, lze dnes už mluvit odkudkoliv díky telefonnímu modulu, pracuje se i s přehlednou mobilní aplikací. Navíc tak máte přehled o funkčnosti celého systému. Jeho součástí jsou elektronická siréna, lokální výstražný systém (hladinoměrná čidla a srážkoměry) nebo bezdrátový informační systém BIS. Právě on má na svědomí skvělou kvalitu přenosu. Informace jsou tak zřetelné, a když obec pustí v neděli hudbu z rozhlasu, neobtěžuje nikoho skřípění a nepříjemné zvuky starého rozhlasu. Varovné systémy jsou navíc i finančně nenáročné, případný servis se dá udělat i přes vzdálený přístup do rozhlasové ústředny od servisního PC, což také zlevňuje provoz. 

Drátový rozhlas pro města i obce

Drátový obecní rozhlas plní důležitou roli v oblasti informovanosti, protože jde o ozvučovací techniku, která se využívá na školách, sportovních stadionech, autobusových a vlakových nádražích, v kulturních domech, obřadních i smutečních síních, nemocnicích a samozřejmě celkově v obcích a městech. Na ozvučení tohoto typu se specializuje společnost Elmik.cz, která se zabývá servisem a opravami městských a obecních rozhlasů již skoro tři desetiletí. Umí i specifická zařízení, jež používají záchranné sbory. Tato společnost poskytuje komplexní dodávky na míru jakémukoli subjektu, díky letitým zkušenostem pro ni není nic problém. Podívejte se na nabídku zde: https://elmik.cz/produkty/dratovy-rozhlas/. Zapomeňte na zastaralé systémy a pyšněte se skvělým a čistým zvukem linoucím se z rozhlasu.