Chcete dělat dobré skutky nejen na Vánoce? Teď je ten správný čas

Vlna solidarity propukla spolu s letošní náročnou situací. Šití roušek zdarma, dodávky jídel potřebným, podpora českých podnikatelů a mnoho dalších úžasných aktivit. Ovšem malé dobré skutky můžeme dělat neustále, a to bez ohledu na to, zda je situace alarmující, nebo je právě období Vánoc.

Žijeme si náš každodenní stereotyp. Ovšem najdeme si čas a peníze na to, abychom pomohli těm, kdo to nejvíce potřebuje? Pojďme otevřít oči a podívat se kolem. Je takových míst, kde bychom mohli podat pomocnou ruku. A přitom nemusíme chodit zrovna daleko. Existuje navíc mnoho neziskových a nadačních společností, kteří většinu práce udělají za nás. Pojďme je tedy podpořit. Oni si ten čas našli. 

V dnešní době ještě více cítíme potřebu soudržnosti a podpory mezi sebou navzájem. K tomu přichází období Vánoc, kdy bychom si měli najít především čas na pomoc nejbližším, ale také existují způsoby, jak přispět finančně dobročinným organizacím, aniž by to naše peněženka poznala. Nastává čas nakupování dárků a při nákupu na Fergo přispějete každým nákupem některé z těchto společností, a přitom cena zůstává stejná, jako u prodejce. Každý produkt je spojený s procentuálním příspěvkem některé z organizací – Lékaři bez hranic, Ukliďme Česko, Fond ohrožených dětí a mnoho dalších. Koupí produktů na Fergo tedy uděláte radost čtyřnásobně – sobě, obdarovanému, českému prodávajícímu a lidem, kteří to potřebují. Při nakupování získáte opravdu skvělý pocit, že jste udělali dobrou věc

Nemusí to být ale jen otázka období Vánoc a nákupu dárků. Nastalo období, kdy bude neustále potřeba myslet na druhé a nacházet si cestičky, jak se ze všeho zotavit. Jedině společně to zvládneme a dokážeme se postavit znovu na nohy. Každý si může najít čas i prostředky, aby někomu pomohl. Jen musí chtít. 

V aktuální chvíli můžeme z bezpečí domova udělat dobré skutky také činnostmi jako například nákup od malých českých živnostníků, kteří byli nuceni omezit prodeje a služby, vyřízení nákupů on-line pro starší osoby, aby nemuseli chodit do obchodů, nebo například on-line pomoc s doučováním studentů. Ale vlastně, proč jen v aktuální situaci? Můžeme to přeci udělat kdykoliv a s úsměvem na tváři. Když dáváme dobré, to dobré se nám také vrátí.