Proč se stát finančním poradcem?

Finanční poradenství se v posledních letech hodně posunulo. Dnes jde o poměrně široký obor, který zahrnuje investice, bankovnictví, pojišťovnictví a mnohem více. Také práce finančních poradců se posunula. V současnosti jsou kovanými profesionály, skládají odborné zkoušky a snaží se dosáhnout prestižních titulů.

Důvodem, proč se finanční poradenství tak rozvíjí, jsou samozřejmě i klienti. Dnes si lidé velmi dobře uvědomují, že se musí naučit hospodařit se svými penězi. Obvykle tomu nechtějí věnovat svůj volný čas, raději se poradí s finančním poradcem – a tím se můžete stát i vy.

Finanční poradenství vám dá svobodu

Práce finančního poradce má smysl. Je hezké vidět, jak pomáháte druhým, když se jim díky vašim radám finančně daří. Lákavé je také finanční ohodnocení. Jste-li schopní, není vůbec špatné, a když si navíc vybudujete svou klientelu či tým, zajistíte si v podstatě pasivní příjem a štědrou rentu do budoucna. Ještě lákavější je pak časová svoboda. Finanční poradci obvykle nepracují 40 hodin týdně. Vše záleží pouze na nich.

Vzdělání nepotřebujete, píli a touhu vzdělávat se však ano

Jak se stát finančním poradcem? Žádnou speciální školu nepotřebujete, stačí, když máte maturitu. Čeká vás však spousta samostudia a vzdělávání se. Pod záštitou zavedené firmy se dostanete přímo do vzdělávacích akademií či kurzů, kde se naučíte základní odborné a obchodní dovednosti. Dále je vše na vás. Budete-li učenliví a trpěliví, možná se vám podaří dosáhnout i na některé z prestižních titulů, jako je třeba EFA. Tento titul v ČR drží asi tři stovky těch nejlepších poradců.

Práce finančního poradce je tedy velmi lákavá. Jako v jiných povoláních však i tady platí, že finanční a časové svobody dosáhnou ti, kdo jsou ochotní na sobě pracovat. Pokud jste to vy, ozvěte se společnosti ST Consult, která hledá nové posily.