Na barvení kovových výrobků je nejlepší práškové lakování

Potřebujete nabarvit kovové výrobky a nevíte, jaká metoda by byla nejvhodnější? Na kovy se nejlépe hodí práškové lakování. S výsledkem budete spokojeni a navíc získáte i dobrý pocit. Jedná se totiž o ekologický proces.

Na co můžete použít práškové lakování

K práškovému lakování se hodí balkony i většina druhů zábradlí. Tuto technologii můžete použít na svou pergolu, vrata i celý plot. Lidé práškové lakování využívají, když chtějí přebarvit například disky automobilu, kovové části nábytku, regály nebo mříže. Je ideální i na lavičky, venkovní osvětlení a poutače.

Něco málo o samotném procesu

Každý výrobek musí být před lakováním nejdříve perfektně připravený – dokonale odmaštěný a zbavený všech nečistot.

Práškové lakování, které také najdete pod názvem komaxitování, představuje jednu z nejmodernějších technologií povrchové úpravy kovů za pomoci práškových barev. Jedná se o ekologické lakování, kdy je práškový lak nanášen speciální pistolí jen proudem vzduchu. Narozdíl od klasického lakování, kdy jsou pigmenty rozptýleny v ředidlech.

Po nanesení prášku je třeba nechat lakovaný předmět zahřát, a to na teplotu až 200 °C, kdy se prášek roztaví a povrch se promění na matný, nebo lesklý. Chladnutím práškové barvy dochází potom k zatvrdnutí povrchu. 

Existuje velké množství práškových barev, které se liší svými vlastnostmi. Jednotlivé typy se pak používají k lakování různých druhů výrobků. Proto je nutné nejdříve vybrat ten správný typ práškové barvy. 

Kolik za tuto službu zaplatíte?

Cena práškového lakování se odvíjí od několika faktorů. Záleží na kvalitě povrchu, počtu lakovaných vrstev, zvolené barvě a také tvaru i velikosti výrobku. Práškové lakování cena je tak potřeba vypočítat na základě přesně daných parametrů. Zadejte “prášková barva komaxit cena” a nechte si cenu spočítat online.