Jaká sluchátka vybrat? Záleží na vašich preferencích

Poslouchání hudby, audioknihy nebo podcastů, učení se cizím jazykům – to jsou činnosti, které často vidíte u mladé generace. Mladí totiž mají věčně v uších sluchátka, bez nich je na ulici málem ani nevidíte. Jaká sluchátka jsou pro poslech nejlepší?

Chvála sluchátkům

Sluchátka mají jednu bezva vlastnost. Když si je nasadíte, nemůže si vaše okolí stěžovat na to, že je hlukem obtěžujete. V hodně domácnostech se proto sluchátka používají třeba i při sledování televize, když druhý z partnerů chce již spát. Není proto divu, že trh je sluchátky poměrně dobře zásobený, protože se jedná o produkt, o který je stálý zájem.

Drátová sluchátka

Na prodej jsou sluchátka drátová a bezdrátová, což je základní členění. Nenároční uživatelé pravděpodobně sáhnou po drátových, která patří k levnějším variantám. Pokud jim nevadí všudypřítomné dráty, získají produkt, se kterým mohou být spokojeni. Jestliže ale vyrazíte sportovat a chcete u toho poslouchat svoje oblíbené skladby, nabízejí se zde pro vás bezdrátová sluchátka, která skýtají volnost pohybu. Pojďme se podívat na jejich další výhody.

Bezdrátová sluchátka

Co se kvality poslechu týká, není mezi drátovými a bezdrátovými sluchátky velký rozdíl. Obě varianty poskytují kvalitní poslech. Liší se však komfortem. S bezdrátovými můžete dělat psí kusy, protože vás nebudou obtěžovat dráty. Perfektní zážitek z hudby či mluveného slova umí do vašeho života přinést bezdrátová sluchátka Apple. Lze je připojit k zařízení s operačním systémem iOS i Android. 

Prodávají se jako pecky i špunty. Výhodou je jejich výdrž po dobu 24 hodin na jedno nabití. Apple AirPods jsou vybavené infračerveným senzorem, který pozná, kdy jsou sluchátka v uších. Hrají totiž jen v okamžiku, kdy je člověk připraven je poslouchat. Navíc je možné používat třeba jen jedno sluchátko, což ocení každý, kterému to více vyhovuje.