Peter Dinklage: Malý herec velkých rolí

Petera Dinklage, aktuálně známého zejména díky své role v seriálu Game of Thrones (GoT) si nelze nevšimnout. A není to pro jeho nepřehlédnutelnou postavu, ba právě naopak…

Vaše herecká kariéra je postavená na vaší neobvyklé výšce. Přece jen, tak malého muže na ulici nepotkávám každý den. Myslíte, že to jak jste vysoký může nějak působit na diváky seriálu?

Za mojí výšku 1,35 m jsem nesmírně rád, ani nevíte jaké výhody to má. Myslím, že si hodně lidí seriál oblíbilo kvůli mé postavě – Tyrionu Lannisterovi a to jen kvůli jeho specifickému chování, tak i vzhledu. Tyriona hraji velmi rád a často se mi stává, že na některé věci bych v životě reagoval úplně stejně jako v seriálu.

Jak jste spokojen s dosavadním vývojem příběhu v GoT? Nemrzí Vás, že většina postav seriálu co byli s Tyrionem zadobře jsou ze seriálu nenávratně pryč. Přece jen by se o něm jen tak nemohlo říkat, že, když si v GoT oblíbí člověk nějakou postavu, tak je velmi pravděpodobné, že v blízké době v seriálu umře.

Víte, tohle není na mně, abych rozhodoval o tom, koho pohřbíme dřív, či později. Ale za mě myslím že naši scénáristé odvádějí skvělou práci. Kdyby se totiž na seriál dívali růžovými brýlemi, rozhodně by nebyl takto populární.

Díváte se na GoT když se vysílá v televizi?

Moc rád bych se díval, jenže když zrovna nenatáčím, tak musím dělat jiné věci, takže moc času na koukání na televizi nezbude, ale když vím, že dnes čas mám, tak se vždy rád podívám na “finální výrobek”.

Myslíte si, že GoT bude populární i v budoucnu?

Lidé stále přicházejí a odcházejí, jediný důvod, proč bychom jako seriál popularitu ztratit mohli, je odchýlení se od dějů knihy, protože autoři už nechtějí čekat na každé další vydání a proto zkusí příběh od 6. série dělat sami. Uvidíme, jestli se uchytí nebo ne. Ale Podle mého názoru určitě ano.

Co by jste chtěl vzkázat svým fanouškům?

Chtěl bych vzkázat jedno velké díky za všechno, co pro mě i pro seriál udělali a taky ať sledují další série, protože se mají na co těšit.

Autor: Lokalit, CW