AirPods jsou jedna z nejoblíbenějších bezdrátových sluchátek. A seženete na ně spoustu obalů

Bezdrátová sluchátka urazila od doby, kdy se objevila poprvé, poměrně dlouhou cestu. Apple představil první generaci v roce 2016, přičemž v té době byli uživatelé pro smích, protože si okolí těžko zvykalo na to, jak sluchátka v uších vypadají. V současné době se však jedná o velice žádané příslušenství.

Apple v roce 2019 první generaci vylepšil o čip H1, který zlepšil konektivitu, výdrž baterie i zvukový výkon. Zákazníci si navíc mohli vybrat, jestli chtějí nabíjecí pouzdro. AirPods také dostaly funkci automatického přepínání, což znamená, že sluchátka dokážou rozpoznat, jestli je zrovna máte v uších, nebo nikoliv. Jakmile si sluchátka z ucha vytáhnete, hudba se zastaví a spustí se až v okamžiku, kdy si je opět nasadíte do ucha. Postupně se začaly objevovat i kryty pro AirPods, protože pouzdro jako takové je náchylné na poškrábání.

Design

Bohužel, pouzdra na AirPods se vyrábí pouze v lesklé bílé barvě, takže nemáte příliš na výběr, ovšem nelze popřít, že vypadají elegantně. Sluchátka pohodlně a bezpečně sedí v uších, a to i při sportovních aktivitách. Ovládat je můžete poklepáním. Jedním klepnutím je nastavíte, dvojím poklepáním pozastavíte či přehrajete hudbu a hlasem aktivujete Siri.

Kontrolka LED na vnitřní straně pouzdra ukazuje, jak moc jsou sluchátka nabitá. Zelená barva signalizuje, že jsou plně nabitá, oranžová zase upozorňuje na opak.

Zvuk

Klasická AirPods nemají aktivní potlačení hluku jako verze Pro, ale i tak je kvalita zvuku velice dobrá, má živý tón a mírnou vřelost při přehrávání akustických skladeb. Vokály zní skvěle. Jestliže cestujete v rušnějším prostředí, stačí hudbu zesílit.

Chcete si koupit nejen bezdrátová sluchátka, ale také obaly pro AirPods? V takovém případě nahlédněte do pestré nabídky e-shopu AppleKing.cz.