Jak pohostit nečekanou návštěvu?

Lámete si hlavu s originálním pohoštěním pro narychlo oznámené přátele? Zkuste to tentokrát jinak a s menším množstvím stresu. Hostům zadejte, ať se postarají o něco sladkého a vy připravíte nápoje. Stačí mít doma perlivé víno a některý ze sirupů, např. levandulový, a máte vystaráno. Pokud chcete všechny ohromit, naučte se připravovat populární Hugo Spritz s bezinkovým sirupem

Ty jsi má, levandulová

Levandule si výborně rozumí s jahodami. Zalijte levandulový sirup perlivým vínem, bílým nebo růžovým a sklenici ozdobte čerstvými jahodami. Dejte si ale pozor, abyste návštěvu moc neutlumili, levandule má totiž zklidňující účinky a její výtažky se používají při léčbě úzkostí a nespavosti. Má antiseptické, protizánětlivé a analgetické vlastnosti. Esenciální olej z levandule může být účinný při léčbě kožních infekcí, bolestí hlavy a bolestí svalů a kloubů. Může také pomoci léčit bolesti menstruace a menopauzu-spojené bolesti.

Zázračný bez

Naservírujte na stůl koktejl Hugo Spritz (prosecco – panák bezinkového sirupu – soda) a nebojte se přátele ohromit výkladem o bezesporu zázračných účincích hlavní přísady. Bezinky obsahují totiž zejména vitamín C a železo, které jsou zásadní pro správné fungování obranyschopnosti organismu. Díky obsahu vlákniny zlepšují trávení a obsahují flavonoidy, které mají protizánětlivé účinky, působí tedy dobře např. na artritidu nebo astma. 

Když vám pak bezový sirup zbyde, nebojte se experimentovat a vyrobte z něj třeba sorbet nebo spolu s citronem přidejte do osvěžujících moučníků. 

Bohužel vám už nepomůžeme s tím, co dělat, když nastane trapné ticho nebo nuda u stolu. Zkusit můžete ale třeba sdílet své plány do budoucna, kam se kdo chystá na dovolenou, nebo můžete rozebrat kriminální seriál z poslední doby. Jen drobná rada na závěr: vynechte z konverzace politiku.