Trend útěku z měst nepolevil, ukazují průzkumy

I když někdo samozřejmě i nadále přemýšlí nad tím, jak ke stěhování v Praze přistoupit co nejefektivněji a nejlépe, jiný je spíše zastáncem toho, že stěhování by mělo zamířit za město. Podle posledních průzkumů neubývá těch, kteří místo života ve městě volí spíše soužití na venkově. Ovšem ne v malých vískách daleko od ruchu velkoměsta. Spíše zůstáváme na pomezí, na pomyslných hranicích mezi městem a venkovem. Tak, jak to před lety určila koronavirová krize.

Trend útěku z měst přetrvává

Když nás před dvěma lety postihla koronavirová pandemie, člověk začal panikařit a utíkal se schovat na své chaty a chalupy. Přece jenom se toužilo po maximálním klidu a čerstvém vzduchu, když jsme ven nemohli ani na pár metrů. A i když by jeden možná konstatoval, že trend útěku z měst s odchodem pandemie začne slábnout, nestalo se tak. Lidé totiž začali cítit výhody, které soužití na kraji města ve skutečnosti má. 

Pokud se totiž přestěhujete na okraj města, můžete těžit nejen z toho, co vám město nabízí, ale také z toho, co nabízí venkov. Můžete být na jednu stranu přijímačem všech příležitostí, jež jsou vám městem nabízeny, na druhou stranu si můžete užívat také poklidu, který vám zase slibuje vesnice.

Trend převzatý z Británie

I když by si člověk řekl, že lidé začali během koronavirové pandemie automaticky tíhnout k životu za městem, podle odborníků je to spíše nyní odrazem trendů z Velké Británie, kde život okolo metropolí je zcela běžný. A to nejen kvůli poměrně vysokému nájmu, které v centrech a v metropolích panuje. 

Bydlení kousek za městem slibuje také nižší kriminalitu, o poznání čistší prostředí nebo také bezpečnější prostor pro děti. Navíc můžete být zahlcení zelení, o kterou je, bohužel, ve stále více městech nouze.