Důvody, proč investovat do drahých kovů v roce 2021

Poptávka po zlatě a dalších drahých kovech se rapidně zvýšila. Globálnímu trhu obvykle dominuje ropa. Pokud jde však o komodity a obchod, jsou pro investory v letošním roce výhodnější kovy, u nichž nastal trvalý růst cen. V následujících řádcích vám prozradíme hned několik pádných argumentů, proč investovat do zlata (a nejen do něj).

Vzhledem k současné koronavirové situaci poptávka po žlutém kovu výrazně stoupla. Existuje spousta důvodů, proč investoři volí zlato. V první řadě je to tím, že diverzifikuje portfolio.

Způsob, jak šetřit peníze

Drahé kovy jsou přístupné každému, zatímco třeba takové nemovitosti nikoliv. Slitky se dají zakoupit už za pár tisíc korun, takže tímto způsobem můžete šetřit své peníze a chránit je před inflací. Jakmile budete potřebovat přeměnit zlato na peníze, není to žádný problém, ať už jste kdekoliv na světě.

Zvyšování celosvětové poptávky

V předchozím roce vzrostla poptávka po drahých kovech, jako jsou stříbro a zlato. I navzdory mnoha ekonomickým nejistotám a volatilitě trhu poptávka po těchto dvou komoditách roste i nadále. Představují totiž bezpečné investiční útočiště pro investory a majitele podniků.

Fyzické zlato uschováte do trezoru

Velkou výhodou je, že fyzické zlato máte opravdu v rukou. Uložte ho do trezoru, případně bezpečnostní schránky, kterou si můžete pronajmout.

Dalšími výhodami zlata jsou osvobození od DPH, dlouhodobé zhodnocení a jistota, ochrana před inflací a vysoká likvidita. Pokud tedy chcete do slitků či mincí investovat, podívejte se do nabídky Pražské mincovny, kterou najdete v Obecním domě v Praze. Jestliže nemáte cestu do hlavního města, kompletní portfolio mincovny zhlédnete i na stránce zlate-mince.cz, odkud si produkty můžete s klidným svědomím objednat. Zlato mělo, má a bude mít vždy hodnotu.