Co je to sushi?

I když se se sushi setkal pravděpodobně každý člověk, jen málokdo dokáže sushi správně definovat. Jelikož je ale sushi stále častěji vyhledávaný pokrm, který dělí obyvatelstvo na dvě poloviny, zmiňme si o něm něco, co jen tak někdo neví nebo co každý netuší. Například věděli jste, že sushi v překladu znamená “kyselá chuť”?

Co je to sushi

Sushi lze charakterizovat jako nejznámější jídlo japonské kuchyně. Mnozí lidé jezdí do Japonska jenom proto, aby ochutnali zdejší sushi, které se zde učí mistři připravovat i dlouhá léta. Sushi je připravováno z vařené rýže, která se spojí se sladkokyselou omáčkou, jíž se říká sushinoko a která se připravuje jenom k tomuto jedinému účelu. Poté se do rýže balí různé další suroviny. 

Aktuálně se připravuje několik druhů sushi. K nejznámějším a také nejčastěji podávaným sushi patří rozhodně sushi maki, kdy se na plátek řasy nanáší právě zmiňovaná rýže, do které se následně zabalí buď kousek rybího masa, nejčastěji lososa, nebo kousky zeleniny, pokud se jedná o vegetariánskou verzi pokrmu. 

Co se týče zeleniny, nejčastěji se v sushi nachází avokádo, mrkve, také okurka nebo součástí bývají i vajíčka či kaviár. 

Sushi jako jednohubka, která zasytí

Mnozí lidé se ptají, proč je sushi tak malé. Důvodem je to, že sushi se nikdy nemá krájet. Je připravené tak, aby se hezky v kuse vložilo do úst a aby tak člověk vychutnal všechny chutě, části a aspekty tohoto pokrmu. 

I když si však člověk říká, že sushi nedokáže zasytit, není to tak. Sushi zasytit dokáže, jeho jednotlivé součásti jsou hodně syté, navíc obsahují vše, co tělo potřebuje. Konkrétně sushi obsahuje hromadu kvalitních bílkovin, také nenasycené kyseliny, také obsahuje jód a celou řadu minerálů. Navíc obsahuje jen minimální množství tuků a kalorií, je to tedy pokrm stvořený pro lidi v dietě. 

Pokud hledáte na internetu výraz Sushi Ostrava nebo rozvoz sushi v Ostravě, vyjede vám hromada výsledků, protože dnes najdete sushi restauraci v každém větším městě v Česku.