Podle čeho se dělí současné náplně do tiskáren?

Když vybíráte náplň do tiskárny, jistě se setkáte s mnoha otázkami, stejně jako se můžete setkat i s celou řadou označení. Pro toho, kdo vybírá poprvé, se může jednat o komplikaci. Proto se společně podíváme na to, jak se dnes takové náplně vlastně dělí a jak následně vybrat tu pravou.

Výrobce

Může jich být celá řada. Jako první zmíníme známé značky, které jsou obvykle spojené také s vaší tiskárnou. Dále však mohou existovat i tací výrobci, kteří jsou méně známými firmami. Vzhledem k tomuto se následně liší možnosti. Tak lze na trhu najít originální a kompatibilní tonery HP. Originální spadají do skupiny první, zatímco kompatibilní patří do skupiny druhé. V obou případech je nabídka na trhu celkem velká. Každý tak má možnost vydat se preferovanou cestou.

Barva

I ta hraje při výběru velkou roli. Je celkem pochopitelné, že nakupovat budete právě takovou, která vám došla. Když se podíváme třeba na levné tonery Xerox, je třeba říci, že se barvy dělí do 4 skupin. První barvou je ta základní, tedy černá. Zapomínat však nelze ještě na další trojici odstínů, které spolu s černou dávají dohromady označení CMYK. O jaké tři barvy se jedná

  • Cyan
  • Magenta
  • Yellow

Velikost

I to je něco, podle čeho je možné současné náplně do tiskáren rozdělit. Nejde ani tak o to, že by se snad lišily velikostí s ohledem na vzhled, ale jde o to, kolik náplně obsahují. A to jak inkoustu v případě cartridge, tak i prášku v případě tonerů. Více než objem nebo hmotnost je dnes používáno standardní označení počtu stránek, které je možné s takovou náplní konkrétní natisknout. Čím je náplň větší, tím více stránek to bude. To se následně podepisuje jak na výdrži, tak to má vliv i na to, kolik bude vytištění jedné stránky stát. U některých náplní mluvíme o tom, že lze s nimi vytisknout stovky stránek, u jiných zase o tom, že s nimi není problém vytisknout i tisíce.