Ve 3D je budoucnost…

Zaujala vás 3D tiskárna, ale zatím si ji nechcete pořizovat domů? Seznámení s trojrozměrným tiskem a 3D skenováním může proběhnout i jinak. Stačí využít služeb prvního centra 3D tisku u nás. Rádi byste si vyzkoušeli něco vytisknout ve 3D? Potřebujete nechat vyrobit nějaké součástky, prototypy nebo modely? Zhmotněte své představy. Odborníci vám rádi poradí a představí technologii 3D tisku. Seznamte se s možnostmi, které nabízí a možná si pak nějakou tu 3D tiskárnu pořídíte i domů nebo do práce.

Trojrozměrný tisk přináší větší svobodu v tvorbě a realizaci různých nápadů. Neustále se zdokonaluje a zpřístupňuje i běžným lidem. Pokud máte nějaký nápad a rád byste jej zhmotnili, není nic jednoduššího, než navštívit centrum 3D tisku a domluvit se na dalším postupu.

K oblíbeným technologiím dnes patří 3D skenování. Není jednodušší způsob, jak získat počítačem vytvořený model. Vyrobte kopii součástky podle předlohy nebo získejte počítačový trojrozměrný model do vaší vizualizace. Prostorový skener může snímat předměty různých velikostí a tvarů, dokonce i živé bytosti! Není problém skenovat třeba sochy nebo automobily. 3D skener může být jak statický tak i přenosný, takže vám už nic nebude stát v cestě. Kvalita záleží i na nehybnosti předmětu a charakteru jeho povrchu.

K čemu je 3D skenování a tvorba trojrozměrných počítačových modelů dobrá? Trojrozměrný model poslouží k digitálnímu zkoumání chování různých předmětů a jako podklad k vylepšení vlastností. Můžete podle něj také vytvořit duplikát nebo data využít k archivování informací. Špičkové 3D skenery snímají s vysokou přesností i texturu a barvy, díky čemuž vytvářejí dokonalé kopie reality. Předměty můžete přinést na jejich skenování do skenovacího studia, nebo si pozvat odborníky na dané místo, kde chcete skenovat.