Jak se vypořádat s obráběním pouhých setin milimetru? Klíčem jsou měřidla

Řemeslo obrábění má u nás velmi dlouhou tradici. Ačkoliv se to možná nezdá, jedná se o velmi dynamický obor, který prochází neustálou modernizací. V dnešní době mu dominují počítačem řízená CNC centra. Ta sice dokážou úplné divy, ale ani přesto se neobejdou bez zkušené obsluhy. Jak si zajistíte perfektní výsledky? 

Náročné požadavky 

Stačí se podívat na jakoukoliv zakázku, abyste si uvědomili, že vaši klienti běžně vyžadují realizaci pouhých setin milimetru. Není se čemu divit, protože všechna odvětví vyžadují pro svůj chod extrémně přesné součástky. Zde přichází na scénu vaše práce. Ať už zrovna plníte projekt pro automotive, letecký, nebo třeba zdravotnický průmysl – budete muset neustále používat kalibry a měřidla ve všech podobách. 

První zmíněné pomůcky slouží k identifikaci správně vyřezaných závitů a uložení díry/hřídele. Šroubovici vyzkoušíte s pomocí závitových kalibrů a měřicích kroužků. Nezapomeňte dané pomůcky šroubovat na doraz. 

Nezapomeňte ani na vnější a vnitřní strany uložení. V daném okamžiku vám poslouží třmenové kalibry a samozřejmě i jejich válečkové provedení. Jejich dobrá strana musí bez problémů pasovat. Zmetková v žádném případě nesmí. 

Nakupujte výhodně 

Ve výsledku potřebujete desítky kalibrů i měřidel, abyste mohli bez obav plnit všechny zakázky. Myslete hlavně na mikrometrická měřidla. Jejich shánění a nakupování nemusí být vždy snadné, a přesně proto je vhodné najít spolehlivé dodavatele. V dnešní době nemusíte objíždět kamenné prodejny v celém kraji, protože existuje mnohem lepší způsob. 

Zkrátka a dobře si otevřete webové stránky populárního e-shopu meridla.cz, kde v mžiku pořídíte veškeré normované položky za příjemné ceny. Daní dodavatelé mají vždy plný sklad, takže se dočkáte svižného doručení bez zdržení.