Nejen řezání kyslíkem a nerezové výpalky jsou doménou firmy z Valašského Meziříčí

Ke kvalitním výrobkům potřebujete také kvalitní materiál. Dobře nařezaný, vhodně opracovaný. Právě takový svým zákazníkům dodává firma KT MetSteel z Valašského Meziříčí. Není přitom orientována pouze na firemní zákazníky s velkými zakázkami, materiál dle potřeby dodá třeba i soukromým osobám. Po první zkušenosti ale pravděpodobně budete stát o pravidelnou spolupráci.

Firma KT MetSteel nabízí celou řadu služeb z oblasti strojírenství. Dodává hutní materiál, nerezové výpalky, zabývá se ohýbáním materiálu, řezáním laserem a mnoha dalšími službami. Některé zajišťuje sama, pro další spolupracuje s ověřenými partnery. Každopádně vás nenechá na holičkách a usnadní vám vyřizování. Nebudete muset jednat separátně s několika firmami, vše od dodávky materiálu až po opracování vyřešíte na jednom místě.

Řezání nejen kyslíkem

Jednou z nabízených služeb je řezání kyslíkem, velmi hospodárný a rychlý způsob, jak dělit kovové materiály, především nelegované a nízkolegované oceli. Kyslíkem se řežou tlusté plechy a další tlustší materiály. Princip je takový, že se kov ohřeje na teplotu spalování, následně se spaluje v proudu kyslíku. Výsledkem je úzký řez s hladkými řeznými plochami.

Další nabízenou možností je také pálení výpalků plazmou. Firma má dva stroje na tvarové vypalování, zvládá řezat materiály s maximální řeznou šířkou 3500 mm a délkou 12000 mm. I řezy plazmou jsou vysoce přesné, vyžadují si nízké investiční náklady. Řezání plazmou je vhodné pro tlusté výpalky, naopak pro ty tenčí (do tloušťky 20 mm) se využívají CNC laserové stroje.

Materiál nemusíte nikde shánět

Firma je schopná opracovat materiál, který jí dodáte, ale většina zákazníků využívá i možnost dodání hutního materiálu. KT MetSteel dodává nerezové, nástrojové, konstrukční oceli, slitiny mědi, hliníku, bronzu i mosazi. V případě specifických požadavků dodá i speciální odlitky a slitiny.